Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

15. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRALNY MUNDUS CANTAT SOPOT 2019

10.05 - 26.05

27 kwietnia (sobota) 16.00 Koncert SPOTKANIE Z MUZYKĄ FRANCUSKĄ Sopoteka (Sopot Centrum, II. p), ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot

Program: Piosenki francuskie Wykonawcy: Chór mieszany CHANT’ANJOU, Angers, Francja

28 kwietnia (niedziela) godz. 16.00 Koncert Jubileuszowy SMAK ŻYCIA Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot

Program: I CZĘŚĆ - chór wyruszy w podróż dookoła świata i zaprezentuje utwory, które prezentował w trakcie w kolejnych tournée koncertowych, utwory Ramona Noble, Lucho Bermúdeza, Alberto Carbonell Jimeno, Richardsa Dubra oraz polskich kompozytorów: piosenki duetu Jerzy Wasowski/Jeremi Przybora oraz Marka Raczyńskiego, Andrzeja Bielerzewskiego i Marcina Wawruka.

II CZĘŚĆ - Muzyka filmowa - Krzysztofowi „Komedzie” Trzcińskiemu w 50. rocznicę śmierci

Wykonawcy: Juan Felipe Alvarado – saksofon Cezary Paciorek – piano, akordeon Adam Żuchowski – kontrabas Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej MUNDUS CANTAT pod dyrekcją Beaty Wróblewskiej

30 kwietnia (wtorek) godz. 19.00 Koncert MUZYCZNE PODRÓZE Kościół Chrystusowy, ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot Program: Muzyka gospel

Wykonawcy: Chór Gospel LINDAKIRKJA CHOIR, Kópavogur, Islandia

10 maja (piątek) godz. 18.00 CHÓRALNA AKCJA WIOSENNE CZAROWANIE dla Ali Centrum Sopot, ul. Kościuszki 14, Sopot Chór Festiwalowy Sopockiej Szkoły Wyższej MUNDUS CANTAT Gdyński Chór Kameralny Chór RAZLLE DAZLLE

22 maja (środa) godz. 19.15 GALA KONCERT INAUGURACYJNY – A Journey through five decades of Song
Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot

Program: Utwory specjalne dedykowane przez artystę na tej okazję, które będą podróżą przez Jego osobisty i profesjonalny rozwój

Wykonawcy: Paul Phenix , Wielka Brytania

23 maja (czwartek) godz. 10.00 Przesłuchanie w ramach A: Muzyka sakralna Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot Wykonawcy: Chóry-uczestnicy konkursu

godz. 16.30 – PERFORMANCE - PARADA CHÓRÓW ULICA BOHATERÓW MONTE CASSINO Wykonawcy: Wszystkie chóry-uczestnicy konkursu

godz. 17.00 Koncert MUZYKA NARODÓW wraz z Ceremonią Otwarcia Muszla Koncertowa, Sopockie Molo, Plac Zdrojowy 2, Sopot Wykonawcy: Wszystkie chóry-uczestnicy konkursu

godz. 19.15 Koncert MUZYCZNE PODRÓZE Kościół Chrystusowy, ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot Program: Pieśni różnych narodów

Wykonawcy: Chór dziewczęcy ZHURAVACHK, Molodechno, Białoruś Chór Męski ECHO, Tczew Mieszany chór HARMONIJA, Varėna, Litwa

24 maja (piątek) godz. 10.30 Przesłuchanie w ramach kategorii B: Muzyka świecka oraz w BS Kategorii specjalnej Kościół św. Jerzego, ul. Kościuszki 1, Sopot

Wykonawcy: Chóry-uczestnicy konkursu

godz. 19.15 Koncert MUZYKA RÓŻNYCH NARODÓW Kościół Zbawiciela, Skwer ks. Otto Bowiena, ul. Parkowa 5, Sopot

Program: Pieśni różnych narodów

Wykonawcy: Chór E. Mikeladze Central Music School, Tbilisi, Gruzja Chór Mieszany Szkoły Muzycznej II st. w Gdyni Mieszany Chór AVE VERUM, Wilno, Litwa
Chór młodzieżowy OSM I i II st im H. Wieniawskiego w Łodzi

25 maja (sobota) godz. 8.00 ODDYCHANIE NA ŚNIADANIE – ŚPIEWAJĄCY STRECHING Molo, Plac Zdrojowy 2, Sopot Chóry-uczestnicy festiwalu, mieszkańcy Sopotu

godz. 11.00 Przesłuchanie w ramach Grand Prix Kościół Chrystusowy, ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot Wykonawcy: Chóry-uczestnicy konkursu

godz. 17.00 KONCERT FINAŁOWY Aula im. Tadeusza Ocioszyńskiego Wydziału Ekonomicznego UG, ul. Armii Krajowej 119/212, Sopot

Program: Suity ludowych tańców z różnych rejonów Polski najlepsze utwory konkursowe wytypowane przez Jury Na zakończenie: Cantemus nostrum canticum- Beata Wróblewska Gaude Mater Polonia

Wykonawcy: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR, Polska chóry laureaci

KONCERTY DEDYKOWANE 24 maja(piątek) godz. 11.00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dom Samopomocy - Ośrodek Adaptacyjny, Kazimierza Wielkiego 14, Sopot

Program: Utwory z repertuaru uczestnika festiwalu

Wykonawcy: Chór E. Mikeladze Central Music School, Tbilisi, Gruzja

23 maja (czwartek) godz. 11.00 Warsztaty szkolne Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa, Aleja Niepodległości 739A, Sopot

24 maja (piątek) godz. 11.00 Koncert szkolny Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 8 im Jana Matejki, ul. Józefa Golca 3, Sopot uczestnik festiwalu

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia oprócz koncertów dedykowanych, GALI KONCERT INAUGURACYJNY i Koncertu Finałowego. Bilety na GALĘ KONCERT INAUGURACYJNY: 20 zł,
Bilety na Koncert Finałowy: 20/15 zł (uczniowie, studenci, emeryci, Karta Sopocka) do nabycia w sprzedaży internetowej www.interticket.pl oraz w Informacji Turystycznej Sopot, Plac Zdrojowy, Dworcowa, Sopot.

Miejsce: Sopot

Data:10.05 - 26.05

Godzina: - - 00:00

Bilety: Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia oprócz koncertów dedykowanych, GALI KONCERT INAUGURACYJNY i Koncertu Finałowego. Bilety na GALĘ KONCERT INAUGURACYJNY: 20 zł do nabycia na www.interticket.pl oraz w Informacji Turystycznej Sopot. (Karta Sopocka: 15 zł)

Kategoria: Kultura

Adres: Kościuszki 61, 81-703 Sopot

WWW: munduscantat.pl

Email: munduscantat@sopot.pl

Tel.: 609 692 707

Fax: 58 555 87 58

Organizator: Fundacja MUNDUS CANTAT

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ