Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

AKADEMIA DOBRYCH RELACJI: Jak być lubianym?

11.06 , 18:00 - 20:00

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na kontynuację spotkań Akademii Dobrych Relacji. Projekt realizowany jest we współpracy z Gminą Miasta Sopotu w ramach Domów Sąsiedzkich. Wykłady sprzyjające poznawaniu samego siebie poprowadzi doradca psychologiczny Ewa Kuczkowska. Zajęcia z cyklu Różni ludzie we wspólnym świecie rozpoczynamy we wtorek, 15 stycznia o godzinie 18.00.

Wstęp wolny.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Sala galeryjna/wykładowa będzie udostępniona słuchaczom w dniu wykładu od godziny 17.00.

AKADEMIA DOBRYCH RELACJI – Różni ludzie we wspólnym świecie

Różni ludzie i ja wśród nich. Wielka rozmaitość typów, usposobień, mentalności i systemów wartości. Jak się w tym odnaleźć? Jak pozostać otwartym na innych nie tracąc przy tym siebie samego? Trzy pierwsze wykłady cyklu pomogą uświadomić sobie i uporządkować tę różnorodność. Trzy kolejne przedstawią rodzaje interakcji i powiązań między ludźmi oraz opiszą właściwe sposoby funkcjonowania w bliższych i dalszych relacjach.

11 czerwca / Jak być lubianym?

Kogo lubimy?

Komplementy mówić i przyjmować.

Mój „martwy punkt”.

Ludzie pragną szczęśliwego życia i akceptacji. Pragną sensu i zadowolenia ze swoich działań. To się nie zmieniło. Zmienił się natomiast świat, który nas otacza. Pośpiech, natłok bodźców, technologizacja życia wpłynęły potężnie na środowiska rodzinne, które nie zawsze są w stanie wyposażyć w kluczowe umiejętności. Dlatego tak istotna jest rzetelna edukacja psychologiczna. Akademia dobrych relacji już kolejny semestr będzie starała się wypełniać to ważne zadanie.

Wykłady nie wymagają od uczestników wiedzy psychologicznej. Treści są przystępne i uniwersalne, będą więc użyteczne dla każdej grupy wiekowej osób dorosłych oraz młodzieży starszej. Przedstawiane zagadnienia są ilustrowane przez praktyczne przykłady „z życia wzięte”, a drobna domieszka humoru ułatwi przyjmowanie nowej wiedzy.

Każdy pojedynczy wykład można traktować jako odrębne wydarzenie. Niewątpliwie jednak więcej korzyści przyniesie uczestnictwo w całym cyklu. Do czerwca 2019 roku odbędzie się 6 spotkań. Zapraszamy!

Zajęcia prowadzi doradca psychologiczny Ewa Kuczkowska, prelegent autorskiego cyklu Akademia dobrych relacji specjalizujący się w problemie niechcianej samotności.

Miejsce: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Data:11.06 , 18:00 - 20:00

Godzina: 18:00 - 20:00

Bilety: wstęp wolny (Karta Sopocka: wstęp wolny)

Kategoria:

Adres: Józefa Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot

WWW: www.tps-dworek.pl

Email: biuro@tps-dworek.pl

Tel.: 58 551 07 56

Fax: -

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ