Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Sopockie Dni Seniora

10.06 - 14.06, 10:00 - 15:00

Sopockie Dni Seniora – 5 dni atrakcji dla seniorów, wnuków i całej rodziny

Od 10 do 14 czerwca w różnych punktach miasta odbędą się Sopockie Dni Seniora. To będzie czas wypełniony mnóstwem atrakcji. Warsztaty, pokazy, wykłady, koncerty, spotkania międzypokoleniowe, prelekcja filmu połączona z dyskusją, festyn, aktywności sportowe oraz stoiska z ofertami dla seniorów, to tylko część propozycji na ten aktywny tydzień.

Każdy dzień ma charakter tematyczny, dedykowany konkretnemu obszarowi z zakresu polityki senioralnej: aktywność obywatelska, bezpieczeństwo, edukacja, aktywność fizyczna, zdrowie i kultura. Wiele z tych propozycji ma charakter międzypokoleniowy, na które zapraszamy dziadków wraz z wnukami. Swoją ofertę zaprezentują m.in. Domy Sąsiedzkie, Muzeum Sopotu czy Grodzisko. W ramach Sopockich Dni Seniora odbędzie się również uroczyste zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Rozpoczniemy w poniedziałek 10 czerwca w Urzędzie Miasta Sopotu od uroczystej sesji Sopockiej Rady Seniorów, a zakończymy w piątek 14 czerwca, koncertami na Molo. Na większość wydarzeń wstęp jest wolny, oprócz trzech spotkań o charakterze zamkniętym, na które obowiązują zaproszenia. Sopockie Dni Seniora to zarówno imprezy kameralne, jak również duże plenerowe otwarte dla wszystkich chętnych.

W środę, 12 czerwca w godz. 11.00-16.00 zapraszamy na festyn na boisko Domu Pomocy Społecznej w Sopocie przy ul. Mickiewicza. Dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty artystyczne, zajęcia ruchowe, pokazy makijażu, degustację sopockiej solanki, występy na scenie a na zakończenie potańcówkę z muzyką na żywo. Na stoiskach sopockich instytucji i organizacji, informacji udzielać będą m.in. przedstawiciele Straży Miejskiej, ZUS, Urzędu Pracy, MOPS-u, Domu Pomocy Społecznej, czy rzecznika praw konsumenta. Będzie można również zasięgnąć porady geriatry i podologa, wykonać badanie słuchu oraz poznać ofertę zabiegów rehabilitacyjnych a w sklepie charytatywnym nabyć modną odzież za niewielką cenę. Uszakowo zaprezentuje swoją ofertę chcąc zachęcić do adopcji królików. Można przyjść i pogłaskać królika.

Natomiast w piątek, 14 czerwca w godz. 12.00 – 15.00 w muszli na sopockim Molo odbędzie się koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz zespołu Kobiety Duo a także pokazy taneczne w wykonaniu seniorów. Zaprosimy do degustacji i pokazu jak przygotować zdrowe soki z warzyw i owoców, do wspólnej zumby, nauki tańca hiszpańskiego oraz wykonania pamiątkowych zdjęć w fotobudce.
Szczegółowy program dostępny na www.scs-sopot.pl oraz w informatorze miejskim „Przepis na Sopot”.

Organizatorzy: Miasto Sopot, Sopockie Centrum Seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Partnerzy: Dom Pomocy Społecznej w Sopocie, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, Sopockie Domy Sąsiedzki, Sopoteka, Biblioteka Sopocka, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie na Drodze Ekspresji, Muzeum Sopotu, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oddział Grodzisko Sopot, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Bart, Zdrowi i Aktywni, Kooperacja, Kąpielisko Morskie Sopot.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Sopotu

Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Gazeta Senior, Panorama Pomorza, Portal trójmiasto.pl, domyseniora.pl, zdrowy-senior.org

Miejsce:

Data:10.06 - 14.06, 10:00 - 15:00

Godzina: 10:00 - 15:00

Bilety: -

Kategoria: Rozrywka

Adres: , Sopot

WWW: www.scs-sopot.pl

Email: -

Tel.: -

Fax: -

Organizator: Urząd Miasta Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ