Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu

27.09 - 29.09, 08:00 - 16:00

SOPOT ZAPRASZA NA MISTRZOSTWA POLSKI W PARAUJEŻDŻENIU

Parajeździectwo jest sportową jazdą konną osób niepełnosprawnych zarządzaną przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI), obejmującą następujące dyscypliny jeździeckie: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, rajdy, powożenie. Jeden z odłamów parajeździectwa – paraujeżdżenie jest obecnie konkurencją paraolimpijską. W paraujeżdżeniu organizowane są zawody dokładnie odpowiadające zwykłym zawodom: towarzyskie, promocyjne, ogólnopolskie.

Ze względu na różne stopnie niepełnosprawności zawodników, powstał składający się z czterech poziomów sprawnościowych system klasyfikacyjny, opracowany przez Chris Meaden z Wielkiej Brytanii:

poziom 1a: jazda stępem, poziom 1b: jazda stępem i krótkie odcinki jazdy kłusem, poziom 2: jazda stępem i kłusem, poziom 3: jazda stępem, kłusem i galopem, poziom 4: jazda stępem, kłusem i galopem, chody boczne.

Na zawodach ogólnopolskich istnieją dwie grupy, do których przydziela się jeźdźców: grupa A i grupa B. Dla grup tych prowadzona jest osobna klasyfikacja wyników. W grupie A, w której zawodnicy startują zgodnie z poziomem klasyfikacyjnym, „można stosować wyłącznie wyposażenie pomocnicze, które zostało wymienione w karcie klasyfikacyjnej zawodnika”. W grupie B startują zawodnicy pozostali oraz wszyscy, którzy wykonują program z asekuracją; w grupie tej „każdorazowo przed zawodami należy wymienić stosowane wyposażenie pomocnicze”. Według regulaminu rozgrywania krajowych zawodów w paraujeżdżeniu od marca 2013 istnieje również podział zawodników z grupy A na Juniorów i Seniorów. Juniorzy wykonują prostsze programy.

Zawody odbędą się na Hali Pomarańczowej (wejście na Hipodrom bramą od ul. Łokietka oraz kładką nad Drogą Zieloną). WSTĘP BEZPŁATNY

Miejsce: Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

Data:27.09 - 29.09, 08:00 - 16:00

Godzina: 08:00 - 16:00

Bilety: -

Kategoria: Sport i Rekreacja

Adres: Polna 1, 81-745 Sopot

WWW: www.hipodrom.sopot.pl

Email: hipodrom@sopot.pl

Tel.: 585517896

Fax: 585550644

Organizator: Centrum Jeździectwa Hipodrom Sopot

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ