Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Teatr na Nowe Czasy: kamica79

24.11 , 19:00

Przedstawienie kamica79 podejmuje tematy związane z kondycją moralną współczesnej kobiety. Jest to spektakl naturalistyczny, osobisty, fizyczny, o dużej dawce ekspresji. Opowiada historię kobiety zmagającej się z czasem, odpowiedzialnością i konsekwencją rodzicielstwa, obowiązkami i prawami świata. W spektaklu zestawione są osobiste myśli autorki z inspiracjami związanymi z kamieniem. Kamień swoje znaczenie symboliczne zawdzięcza takim cechom, jak: twardość, niezmienność i niezniszczalność. Kojarzy się z siłą i wiecznością. We współczesnym świecie jego przeciwieństwem jest kobieta. A może to istniejący w świecie stereotyp? Człowiek, aby się rozwijać, musi działać, aby działać, potrzebny jest mu cel. Cel natomiast musi być wyraźnym punktem odniesienia do ludzkich zachowań ułatwiającym człowiekowi obranie właściwej drogi do samorealizacji.

Spektakl powstał z potrzeby wyjścia z bezpiecznej, nie tylko artystycznie, strefy. Z chęci zmiany myślenia: z zachowawczego na rewolucyjne. Jako przykład walki o możliwość wypowiadania się i działania.

Występuje: Marta Grygier

Reżyseria: Arti Grabowski

Opieka: Katarzyna Pawłowska

Reżyseria świateł: Tomasz Grygier

Scenariusz (kolaż tekstów autorskich, zainspirowanych, zapożyczonych): Marta Grygier i Arti Grabowski

Czas trwania: 50 min

Premiera: 4 marca 2017 Teatr Kana w Szczecinie (prapremiera)

Fot. Poza Okiem

Miejsce: Teatr na Plaży

Data:24.11 , 19:00

Godzina: 19:00

Bilety: wstęp wolny, zapisy na spektakl: pomyslodalnia@gmail.com

Kategoria: Kultura

Adres: al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot

WWW: www.teatrnaplazy.pl

Email: info@teatrnaplazy.pl

Tel.: 58 555-22-34

Fax: 58 555-22-36

Organizator: Teatr na Plaży

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ