Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Czytanie opowiadań Zadie Smith w wykonaniu Magdaleny Boć

12.12 , 19:00 - 21:00

Wydarzenie to rozpoczyna cykl czytań pod hasłem „Ocean opowieści” odbywających się w Art Inkubatorze. W paśmie tym zaprezentujemy najważniejsze i najciekawsze teksty współczesnych pisarek, których twórczość pozwala nam lepiej zrozumieć świat, w którym żyjemy.

Zadie Smith – kultowa i kochana przez czytelników brytyjska pisarka. Jej pierwsza powieść Białe zęby zdobyła nagrodę Whitbread First Novel Award dla najlepszego debiutu w 2000 roku i szturmem zdobyła listy bestsellerów na całym świecie. O pięknie (2005) i Swing Time (2016) otrzymały nominacje do Nagrody Bookera. Nakładem Wydawnictwa Znak ukazały się również: Łowca autografów (2002), Jak zmieniałam zdanie. Eseje okolicznościowe (2010), Londyn NW (2014) i Widzi mi się (2018). W najnowszym zbiorze opowiadań Grand Union bez tabu mówi o seksualności, bada potrzebę intymności, poszukuje granic wolności. Balansuje na cienkiej linii między oddaniem a uzależnieniem. Każdy z nas znajdzie w jej opowiadaniach coś, co pozwoli mu odkryć nieznaną jeszcze prawdę o sobie.

Magdalena Boć – absolwentka PWST w Krakowie, aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła też filozofię na Uniwersytecie Gdańskim. Wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Etatowo związana z Teatrem Wybrzeże, gdzie zagrała w ponad 40 spektaklach. Współpracująca z Teatrem BOTO i PC Dramą . Szukając nowych wyzwań wyreżyserowała operę Cleofide Johanna Adolfa Hassego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu musical Zwyczajne szaleństwa na podstawie sztuki Opowieści o Zwyczajnym szaleństwie Petra Zelenki i Szepty i Krzyki Bergmana we własnej adaptacji. Obecnie pisze doktorat w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Miejsce: Art Inkubator

Data:12.12 , 19:00 - 21:00

Godzina: 19:00 - 21:00

Bilety: wstęp wolny

Kategoria: Kultura

Adres: ul Sobieskiego 26/4, 81-718 Sopot

WWW: http://goyki3.pl/

Email: biuro@goyki3.pl

Tel.: 58 691 56 82

Fax: -

Organizator:

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ