Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

III Sopockie Konsekwencje Teatralne - spektakle nagrodzone

23.02 , 19:00 - 20:00
14.03 , 19:00 - 20:00
15.03 , 19:00 - 20:00

Pokaz spektakli nagrodzonych podczas III Sopockich Konsekwencji Teatralnych

23 lutego, godz. 19:00 Teatr I.N.N.I "Noc Helvera" / Duża Konsekwencja Teatralna 14 marca, godz. 19:00 Teatr na faktach "Hercia" / Średnia Konsekwencja Teatralna 15 marca, godz. 19:00 Stowarzyszenie Teatralne Badów "Siódemka" / Mała Konsekwencja Teatralna

W tym roku w Teatrze BOTO można było obejrzeć 8 prezentacji konkursowych, podyskutować o nich z twórcami i zagłosować na najciekawszy z nich.

Idea, która przyświeca przeglądowi, to zaproszenie najciekawszych spektakli małoobsadowych z całej Polski. Ich wspólnym mianownikiem jest minimalna scenografia i maksymalnie trójka aktorów. Tematyka, rodzaj i forma są dowolne - w poprzednich edycjach prezentowane były spektakle dramatyczne, teatru tańca, lalkowe czy muzyczne. Do udziału w „Konsekwencjach” zostały zaproszone sceny zawodowe, jak i teatry nieinstytucjonalne oraz grupy amatorskie.


Ze względu na specyfikę sceny osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na spektakle


**23 lutego, godz. 19:00 Teatr I.N.N.I "Noc Helvera" **

Historia w spektaklu, osadzona jest w atmosferze wojny, niosącej ze sobą nienawiść i przemoc, zwłaszcza w stosunku do osób odmiennych. Ta niełatwa rzeczywistość, w której przychodzi egzystować Helverowi i jego opiekunce Karli, ukaże także jak wielką cnotą jest miłość i poświęcenie. Uświadomi nam również, że mimo upływu lat i wzrostu poziomu rozwoju społecznego, konflikt tragiczny bohatera, czyli sytuacja bez wyjścia, wciąż może być aktualna.

Spektakl posiada również aspekt wychowawczy, jakim jest ukazanie potrzeby tolerancji we współczesnym świecie na przykładzie tragedii wojny i faszyzmu. Akceptacji wobec osób o innym światopoglądzie, tożsamości kulturowej, kolorze skóry, czy wyznania.

Teatr I.N.N.I „Noc Helvera” Ingmar Villqist Reżyser: Mariagiovanna Rosati Hansen Obsada: Monika Świtaj Milczarek, Patryk Marek Pawlak Scenografia: Wojciech Paweł Rygalski Muzyka: Dominika Maria Malczyńska

bilety: https://goout.net/pl/bilety/noc-helvera/ogdg/


**14 marca, godz. 19:00 Teatr na faktach "Hercia" **

Opowieść o mężczyźnie, którego żona odeszła. O człowieku samotnym, pozbawionym woli życia. Każdego dnia spędza na cmentarzu, przy grobie ukochanej, każdą wolną chwilę… Kim jesteśmy w obliczu śmierci bliskich? Kim oni pozostają dla nas? Hercia to uniwersalna opowieść o samotności, utracie kogoś bliskiego, budowaniu relacji i zaangażowaniu w pomoc słabszym. Dwójka bohaterów, dojrzały mężczyzna oraz nastolatka spotykają się przy grobie tytułowej Herci. Ich historie, oparte zostały na autentycznych wypowiedziach i żadne słowo nie zostało zmyślone.

Spektakl powstał w ramach Teatru na Faktach w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, pod opieką artystyczną Krzysztofa Kopki.

Miesięcznik Teatr (http://www.teatr-pismo.pl/przeglad/2315/fakt_autentyczny/) „Najmocniejsze wrażenie – pod względem pomysłowości dramaturgii, jakości scenicznego rzemiosła i emocjonalnego przebiegu – zostawił wreszcie najmniejszy, najbardziej intymny spektakl przeglądu. W „Herci” Ady Tabisz spotyka się na scenie dwoje bohaterów: podstarzały, opuszczony mężczyzna, codziennie odwiedzający cmentarz i pełna życia nastolatka, szukająca dla siebie miejsca, w którym mogłaby ulokować uczucia. Kiedy okaże się, że dziewczynka zaangażowała się w wolontaryjną pomoc w schronisku dla zwierząt, a mężczyzna odwiedza nie zmarłą żonę – ta odeszła z innym – ale ukochaną sukę pochowaną na cmentarzu dla zwierząt, owo proste odwrócenie znaczeń chwyta za gardło i na długo pozostawia refleksje dotyczące przywiązania i odpowiedzialności.”

"Hercia" Autorka i reżyserka: Ada Tabisz Obsada: Magdalena Gładysiewicz, Marian Czerski Muzyka: Paulina Derska

bilety: https://goout.net/pl/bilety/hercia/pgdg/


15 marca, godz. 19:00 Stowarzyszenie Teatralne Badów "Siódemka"

„Siódemka, Siódemeczka, szós polskich królowa, droga, która jest kręgosłupem polskiego państwa”. To właśnie ta droga będzie ostatnią dla bohatera przedstawienia, Pawła, który jedzie z Krakowa do Warszawy na bardzo ważne spotkanie. Droga ta stanie się dla niego, jak i dla widzów rachunkiem sumienia, próbą zmierzenia się z Polską, polskością i z Belfegorem, zapomnianym przyjacielem z dzieciństwa.

„Siódemka” to monodram w wykonaniu Pawła Pabisiaka z muzyką na żywo – Przemka Gregera (gitara elektryczna) i jednocześnie ostatnia sztuka w reżyserii Piotra Bikonta.

„Siódemka” wg Ziemowita Szczerka Reżyser: Piotr Bikont Muzyka: Przemysław Greger Scenografia i kostiumy: Zuzanna Markiewicz Światło i wizualizacje: Kornel Luczek Asystent reżysera: Joanna Fidler – Sierzputowska Obsada: Paweł Pabisiak

bilety: https://goout.net/pl/bilety/siodemka/rgdg/


Bilety pojedyncze: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy Karnety: 60 zł normalny, 50 zł ulgowy karnety online: https://goout.net/pl/bilety/nagrodzone-spektakle-iii-sopockich-konsekwencji-teatralnych/ngdg/

Miejsce: Teatr BOTO

Data:23.02 , 19:00 - 20:00
14.03 , 19:00 - 20:00
15.03 , 19:00 - 20:00

Godzina: 19:00 - 20:00

Bilety: 20 - 60 zł

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ