Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

„Dobra zmiana" w kulturze - skąd się wzięła i do czego doprowadziła? Dyskusja wokół raportu

27.02 , 18:00 - 20:00

„Dobra zmiana" w kulturze - skąd się wzięła i do czego doprowadziła? Dyskusja wokół raportu.

27 lutego / godz. 18.00 / tymczasowa siedziba Goyki 3 Art Inkubatora, ul. Sobieskiego 26/4 Sopot / wstęp wolny

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na dyskusję z udziałem dr hab. Iwony Kurz, autorki raportu „Powrót centrali, państwowcy wyklęci i kasa", którą poprowadzi Jakub Knera.

Jak zmieniały się stanowiska polskich rządów po 1989 roku na temat kultury? Czy polska polityka kulturalna zmierza w jakimś kierunku? Jak przyczynia się do tego „dobra zmiana" i jaką funkcję w zamyśle jej działania powinna pełnić kultura?

Porozmawiamy o zaskakującej spójności ideowej i podatności społeczeństwa na ruchy w obrębie kultury. Jak splatają się z nią wartości narodowe, religijne i obyczajowe, a także jak przez ostatnie lata poprzez kulturę kształtowana była polityka historyczna.

Dr hab. Iwona Kurz, redaktorka pisma Widok. Teorie i Praktyki Kultury Wizualnej. Historyczka nowoczesnej kultury polskiej, badaczka kultury wizualnej, filmoznawczyni, od 2016 roku dyrektorka Instytutu Kultury Polskiej UW. Współpracuje z Zespołem Kultury XIX wieku i Zespołem Badań Pamięci o Zagładzie. Zajmuje się historią nowoczesnej kultury polskiej ujmowanej przez pryzmat obrazu, antropologią kultury wizualnej oraz problematyką ciała i gender.

Jakub Knera, dziennikarz, kurator, socjolog. Autor strony noweidzieodmorza.com poświęconej muzyce. Współpracuje z Tygodnikiem „Polityka", Magazynem „Szum" i Radiowym Centrum Kultury Ludowej. Współtworzy Fundację Palma, z którą organizuje m.in. Noc Wrzeszcza, projekt Zatoka - autorskie pamiątki, Instytut Langfuhr i Gdańską Szkołę Szyldu. Współtwórca raportów przy Gdańskim Obserwatorium Kultury. W 2015 nominowany do tytułu Kulturysta Roku w plebiscycie Radiowej Trójki.

Informacje:

www.goyki3.pl

Goyki3

Raport dostępny na stronie : https://krytykapolityczna.pl/file/sites/4/2017/10/Dobra-zmiana-w-kulturze_Raport_Kurz_OST.pdf

Miejsce: Tymczasowa siedziba Goyki 3 Art Inkubatora

Data:27.02 , 18:00 - 20:00

Godzina: 18:00 - 20:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Sobieskiego 26/4, Sopot

WWW: www.goyki3.pl

Email: -

Tel.: -

Fax: -

Organizator: Urząd Miasta Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ