Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

SOPOT Imprezowo '60 - wystawa fotografii Krzysztofa Stryjeckiego

28.02 , 20:00 - 23:59

28 lutego zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Stryjeckiego, który dokumentował muzyczne i imprezowe życie Sopotu w latach 60. Z tej okazji postaramy się odtworzyć klimat tamtych zabaw. Będzie bigbit, będzie rock'n'roll, będą szalone lata 60.

Wyboru zdjęć dokonał syn Krzysztofa Stryjeckiego, Sebastian Stryjecki. "Mój ojciec był fotografem amatorem. Mieszkał w Sopocie. Razem z braćmi - Markiem i Grzegorzem posiadali jak na tamte czasy profesjonalną ciemnię i zajmowali się robieniem i wywoływaniem zdjęć. Ojciec skupiał się na fotografowaniu Sopotu z akcentem na jego rozrywkową stronę. Fotografował sopockie prywatki, koncerty a także pierwszy na wybrzeżu prawdziwy klub muzyczny Non Stop. Działalność „Non Stopu” rozpoczęła się z inicjatywy Franciszka Walickiego, przy współpracy z gastronomią sopocką w 1961 roku. W latach 1962-1963 prowadzony był przez był Krzysztofa Klenczona. W tamtym okresie w Sopocie mieszkał Seweryn Krajewski, tak więc w Non Stopie występowały Czerwone Gitary. Wg opowieści mojej matki, nosiła ona po kryjomu Krajewskiemu gitarę na koncerty, bo rodzice nie akceptowali jego "dziwactw" i chcieli, aby grał na skrzypcach. Za wikipedią: W pewnym okresie klub określano jako „salon” taneczny lub który prowadzi „podwieczorki taneczne”. De facto to była jedna z pierwszych dyskotek w Polsce. W 1967 organizację przejęło Polskie Stowarzyszenie Jazzowe."

Miejsce: Teatr BOTO

Data:28.02 , 20:00 - 23:59

Godzina: 20:00 - 23:59

Bilety: wstęp wolny

Kategoria: Kultura

Adres: Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

WWW: www.boto.art.pl

Email: biuro@boto.art.pl

Tel.: 600 464 619

Fax: -

Organizator: Teatr BOTO

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ