Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Wystawa fotografii Ewy Cichockiej "Listy z Zanzibaru" w Dworku Sierakowskich

13.05 - 31.05, 15:00 - 16:00

Od maja Galeria Sztuki w Dworku Sierakowskich ponownie zaprasza na ekspozycje stacjonarne. Ewa Cichocka – gdańska fotografka i podróżniczka, autorka nowej wystawy zabierze nas na egzotyczny Zanzibar, do krainy jakby poza czasem, łączącej światy Afryki, Arabii i Indii. Inspiracją do tej dalekiej podróży była wyprawa Henryka Sienkiewicza i jego książka Listy z Afryki. Fascynacja wyspą, poszukiwanie klimatu i obrazów sprzed 130 lat zaowocowały serią niezwykłych zdjęć w tematyce począwszy od spraw morskich, poprzez ludzi, miasto, religie, bazar i roślinność.

Wystawa fotografii Ewy Cichockiej „Stare listy z Zanzibaru” prezentowana będzie do końca maja br. Galeria czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz.12.00-16.00.

Wstęp wolny! Zapraszamy

Ewa Karolina Cichocka

Gdańszczanka, dziennikarka i pisarka. Organizatorka i przewodniczka niebanalnych wyjazdów m.in. kobiecych wypraw z Fundacji Marka Kamińskiego. Animatorka plenerów, wystaw i wydarzeń kulturalno-artystycznych, a także autorka fotografii, wystaw oraz prezentacji multimedialnych.

Od lat bada Sycylię i polsko-sycylijskie związki artystyczno-literackie. Owocem podróży jest książka „Sycylia. Między niebem a morzem”, wyróżniona w konkursie Magellana na najlepsze publikacje turystyczne 2016 r. w kategorii: Książka Podróżnicza. Jest także autorką trasy po Sycylii – Śladami polskich artystów, zaprezentowanej podczas gdyńskich KOLOSÓW.

Miejsce: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Data:13.05 - 31.05, 15:00 - 16:00

Godzina: 15:00 - 16:00

Bilety: -

Kategoria: Kultura

Adres: Józefa Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot

WWW: www.tps-dworek.pl

Email: biuro@tps-dworek.pl

Tel.: 58 551 07 56

Fax: -

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Wersja do druku

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ