Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Orange Kino Letnie

Od 1 lipca do końca sierpnia - miasta partnerskie - Sopot i Zakopane zamieniają się w największe w Europie kina pod gwiazdami. Jak co roku zapraszamy na największe polskie i zagraniczne hity filmowe, wyświetlane codziennie na olbrzymich ekranach, na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach. Oba miasta, we wszystkie weekendy wakacji, połączy pociąg PKP Intercity z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie.

W Sopocie i w Zakopanem czekają na widzów letnie sale kinowe, gdzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Każdego wieczoru w niepowtarzalnych projekcjach na Molo i przy Krupówkach (Górna Rówień Krupowa) może uczestniczyć ponad 1000 osób. Początek seansów tuż po zachodzie słońca. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny! (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na molo).

Festiwal Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane prezentuje bogaty i różnorodny repertuar. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen®) możecie zobaczyć największe kinowe hity ostatnich miesięcy. Filmowy „rozkład jazdy” rozpoczyna się w poniedziałek cyklem „Kino pozytywnej energii”, w którym wyświetlane będą takie filmy jak francuska komedia „Nietykalni”, „Zakochani w Rzymie” Woody'ego Allena czy rozśpiewane „Mamma Mia!” z Meryl Streep. We wtorki w cyklu „Made in Poland” zaprezentowane zostaną rodzime mega hity ostatniego roku jak np. „Jesteś Bogiem” czy „Sęp”. W środy „z Orange i mega hitem” m.in. „Mroczny Rycerz powstaje” oraz „Magic Mike” z Channingiem Tatumem. W czwartki, cykl specjalny „My name is Ryan. Ryan Gosling”, który rozpocznie się od pokazu kultowego „Pamiętnika” z ulubieńcem publiczności w roli głównej. Na początek weekendu, w piątki, pod hasłem „Amerykańskie opowieści”, najciekawsze produkcje zza oceanu m.in.: oscarowa „Operacja Argo” Bena Afflecka oraz „Django” Quentina Tarantino. Tematem sobotnich seansów będą „Wielkie historie miłosne”, a wśród nich m.in: „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio i „Anna Karenina” z Keirą Knightley. Na koniec tygodnia, w niedziele, w cyklu inspirowanym serialem telewizji TVN o podróżach Martyny Wojciechowskiej „Kobieta na krańcu świata”: będzie można zobaczyć m.in.: „Jedz, módl się i kochaj” z Julią Roberts, francusko-libański „Karmel” oraz „Frida”, historia życia meksykańskiej malarki, z Salmą Hayek w roli tytułowej.

Tatry i Bałtyk połączy, przygotowany przez PKP Intercity, specjalny pociąg z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie, który będzie kursował we wszystkie weekendy wakacji. W tej mobilnej sali kinowej, przez całą podróż - non stop! - wyświetlane będą hity kinowe ostatnich lat. Ważny bilet na pociąg jest jednocześnie biletem wstępu do Wagonu Filmowego. Rodzicami Chrzestnymi Wagonu Filmowego są Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz niezapomniany duet z kultowego filmu Radosława Piwowarskiego „Pociąg do Hollywood”.

6 lipca, podczas uroczystej gali w Sopocie, zostanie wręczony Diamentowy Klaps Filmowy, nagroda festiwalowa przyznawana aktorowi lub aktorce, którzy wnoszą do kina pozytywną energię. W poprzednich latach nagrodę otrzymali Borys Szyc i Anna Przybylska.

Orange Kino Letnie to mnóstwo niespodzianek dla widzów! W Sopocie uczestników festiwalu i wszystkich turystów zaprasza największy na Molo ogródek kawiarni festiwalowej LET'S ART CAFE, która mieści się w Domu Zdrojowym, tuż obok słynnej fontanny. Tu można napić się kawy, ale także spotkać z gwiazdami filmowymi goszczącymi na festiwalu. W Zakopanem, przy Górnej Równi Krupowej, gdzie wieczorem wyświetlane są filmy, w ciągu dnia działa miasteczko festiwalowe. W kawiarni festiwalowej i w miasteczku filmowym znajdują się punkty informacyjne festiwalu, czyli miejsca, gdzie można otrzymać foldery z repertuarem, opisy wyświetlanych filmów oraz odebrać nagrody wygrane w konkursach lokalnych. Tu można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w festiwalowej fotobudce i wysłać je mailem do znajomych lub wrzucić na Facebooka.

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w Plebiscycie Publiczności na Najlepszy Film Festiwalu - wśród wszystkich głosujących rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody: Najnowszy tablet i smartfon Xperia Z™ marki Sony oraz nowoczesną ławkę plenerową Astrini Design z podpisami gwiazd filmowych Orange Kino Letnie.

Pełny repertuar oraz szczegółowe informacje o tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć pod adresem www.OrangeKinoLetnie.wp.pl oraz w darmowej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony.

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2013 to projekt realizowany we współpracy miast partnerskich - Sopotu i Zakopanego. Organizatorem jest firma Outdoor Cinema – specjalista w organizacji projekcji filmowych na otwartych przestrzeniach. Sponsorem Tytularnym już po raz szósty jest Orange. Firmy współpracują przy tym projekcie z Kąpieliskiem Morskim Sopot, Stowarzyszeniem Turystycznym Sopot oraz Biurem Promocji Zakopanego. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity, a partnerem strategicznym telewizja TVN. Patronami medialnymi są: Radio ZET, Chilli Zet, Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza, Stopklatka oraz Trójmiasto.pl. Festiwal wspiera także sieć salonów EMPIK, firma reklamy zewnętrznej AMS oraz sieć bankomatów Euronet. Sponsorami wspierającymi są firmy: Sony Polska, Astrini Design, Villeroy&Boch oraz marka samochodowa MINI.

Adres: Pl. Zdrojowy 1

Miejscowość: Sopot

WWW: www.orangekinoletnie.wp.pl

Email:

Tel.: -

Fax: -

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ