Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Teatr Otwarty/ STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ TEATRU OTWARTEGO

Teatr Otwarty w Gdańsku jest teatrem autorskim Dariusza Wójcika, aktora, śpiewaka (bas), scenarzysty, reżysera i znanego na Wybrzeżu animatora kultury, który za swoją aktywną działalność odznaczony został wieloma prestiżowymi nagrodami kulturalnymi, m.in. Medalem „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”, który otrzymał w 2010 roku z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. W październiku tego samego roku został Laureatem Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za sezon artystyczny 2009/2010 w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

W listopadzie 2010 r. uhonorowany został Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańska z okazji 25-lecia pracy artystycznej. W 2011 roku kierowany przez niego Teatr Otwarty świętował Jubileusz 15.lecia działalności. Z tej okazji Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski uhonorował Teatr Otwarty specjalnym wyróżnieniem, przyznając mu DYPLOM „ZA SZCZEGÓLNE ZASŁUGI W TWORZENIU TRADYCJI MUZYCZNYCH I ICH UPOWSZECHNIANIU. W ramach swojej bogatej działalności Teatr zajmuje się organizacją i realizacją spektakli muzycznych, spektakli poetycko-muzycznych, koncertów, koncertów inscenizowanych, widowisk, festiwali muzyki klasycznej z kręgu wielokulturowego.

Teatr z ogromnym powodzeniem występuję nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Zajmuje się ponadto organizacją komercyjnych koncertów i muzycznych widowisk teatralnych o różnej tematyce m.in. opera, operetka, musical, pieśni neapolitańskie, muzyka patriotyczna, muzyka folkowa (rosyjska, żydowska, polska), kolędy, muzyka sakralna oraz oratoryjno - kantatowa.

Misja

Misją Teatru Otwartego działającego nieprzerwanie od 1996 jest tworzenie tradycji muzycznych i ich kultywowanie. Piękną tradycją stały się spotkania z kulturą niemiecką (m.in. recitale wokalne, organowe, prezentacja pieśni i oper romantycznych), z kulturą włoską (m.in. prezentacja oper Pucciniego, Donizettiego, Verdiego), z kulturą francuską (m.in. zetknięcie się z legendami muzyki francuskiej, Nadią i Lili Boulanger), z kulturą żydowską (recitale pieśniarskie i widowiska muzyczno - baletowe), z kulturą polską (m.in. recitale pieśniarskie, prezentacja oper St. Moniuszki, wieczory pieśniarsko - poetyckie i z muzyką patriotyczną), z kulturą węgierską (koncerty muzyki folkowej i klasycznej) i z kulturą austriacką ( prezentacja twórczość klasyków wiedeńskich, przedstawicieli dynastii Straussów, przedstawicieli dodekafonii w muzyce - Weberna, Berga, Schoenberga).

Ważnym elementem działalności Teatru Otwartego jest dbałość o młodych artystów!

W roku 2005 w ramach sopockiego Międzynarodowego Festiwalu "Kalejdoskop Form Muzycznych", został wdrożony w życie cykl zatytułowany "Promocja młodych", kontynuowany w ramach innych, cyklicznych projektów Teatru Otwartego Wielką orędowniczką artystycznych poczynań Teatru Otwartego była Legenda Polskiej Wokalistyki Maestra Maria Fołtyn, która patronowała sopockiemu festiwalowi.

W mediach publicznych podkreśla rangę i znaczenie festiwalu mówiąc: jest to unikatowe, jedyne tego typu zjawisko kulturalne w Polsce, jedyny festiwal o tak szerokim spektrum, prezentujący różne epoki i style w muzyce nie wykraczając poza "granice dobrego smaku".

Adres: CHRZANOWSKIEGO 45/1

Miejscowość: 80-278 GDAŃSK

WWW: teatrotwarty.pl

Email: dariuszwojcik@teatrotwarty.pl

Tel.: 500122556

Fax: -

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ