Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

OGNIWO SOPOT

Miejski Klub Sportowy OGNIWO SOPOT

Ogniwo Sopot to legenda polskiego rugby. Zdobywając w swej historii dziewięciokrotnie Mistrzostwo Polski i tyle samo razy Puchar Polski, na stałe zagościł w gronie najbardziej utytułowanych klubów w Polsce.

Sekcja rugby w sopockim klubie powstała w 1965 r. Ogniwo stało się symbolem sportowego Sopotu po 1980 r., kiedy z Lechii Gdańsk przeniósł się Edward Hodura, rugbista, trener i wychowawca młodzieży. W 1984 r. Ogniwo awansowało do I ligi, a w 1987 zdobyło pierwszy raz mistrzostwo Polski. Wychowankami zmarłego w 1991 r. Hodury seniora byli m.in. Grzegorz Kacała, synowie Sylwester i Jarosław, Robert Barneta, Krystian Kornath, Zbigniew Piwowarski, Arkadiusz Wielgosz, Maciej Stachura, Waldemar Szwichtenberg czy Dariusz Komisarczuk.

Ogniwo Sopot od lat uchodzi za wiodący polski klub w szkoleniu młodzieży. Wychowaliśmy całe zastępy reprezentantów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, a nasi juniorzy i kadeci zdobyli około czterdziestu medali Mistrzostw Polski (w tym 17 złotych). Nasza kadra trenerska składa się z uznanych w Polsce fachowców, a stadion im. E.Hodury jest centralnym punktem rozgrywek dzieci i młodzieży.

Adres: Jana z Kolna 18

Miejscowość: 81-741 Sopot

WWW: rugbyogniwosopot.pl

Email: ogniworugby@wp.pl

Tel.: 58 551 26 35

Fax: -

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ