Menu
PL EN
Stowarzyszenie turystyczne Sopot

Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość"

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” funkcjonuje od 1995 roku, realizując projekty wspierające małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby rozpoczynające działalność gospodarczą. Co roku uwalnia przedsiębiorczość u ponad 1000 klientów, udzielając specjalistycznych porad i informacji. Ponadto, kilkaset osób rocznie uczestniczy w organizowanych przez SWP szkoleniach i seminariach.

Jednym z flagowych projektów SWP jest Centrum Przedsiębiorczości w Sopocie, które rozpoczęło działalność w listopadzie 2006 roku. W Centrum młode firmy mogą skorzystać z usług i przestrzeni oferowanych przez Mikroinkubator Przedsiębiorczości; ponadto, funkcjonuje tu Centrum Wspierania Biznesu (CWB), będącego ośrodkiem Krajowego Systemu Usług dla MSP. Działalność CWB skupia się w następujących obszarach: - Punkt Informacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej - ośrodek szkoleniowy oraz doradczy dla MŚP oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Celem Centrum Przedsiębiorczości w Sopocie jest wspieranie aktywizacji zawodowej, rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawa konkurencyjności sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Sopocie.

Z oferty mogą skorzystać mikro, małe i średnie firmy **(głównie z terenu Sopotu) **oraz osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą, w tym osoby bezrobotne.

Nowym projektem SWP w Sopocie jest Sopockie Centrum Wiedzy i Innowacji (SCWI), realizowane we współpracy z Urzędem Miasta Sopot. SCWI skierowane jest do firm, autorów innowacyjnych rozwiązań, jednostek naukowych i instytucji otoczenia biznesu. Zaoferowana im zostanie możliwość dostępu do innowacji w biznesie, wymiany idei oraz forum nawiązywania kontaktów i wsparcia dla swoich działań. Jednostki korzystające z oferty SCWI otrzymają dostęp do sal konferencyjnych, laboratorium komputerowego, pokoju kreatywnego, open space, a także Platformy CRM, pozwalającej na administrowanie firmami i instytucjami obecnymi w Centrum. Więcej informacji: www.inkubator.sopot.pl.

Ponadto, w sopockiej siedzibie funkcjonuje ośrodek Enterprise Europe Network (EEN), świadczący bezpłatne usługi informacyjne i doradcze dla przedsiębiorców prowadzących lub planujących rozpocząć działalność gospodarczą poza granicami Polski. Więcej informacji: www.een.sopot.pl.

Adres: Polna 1

Miejscowość: 81745 Sopot

WWW: www.swp.gda.pl, www.mikroinkubator.sopot.pl, www.een.sopot.pl

Email: m.bildziukiewicz@swp.gda.pl

Tel.: (58) 524 50 50

Fax: (58) 524 50 51

Komunikat.Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.[x] ZAMKNIJ