lipiec, 2021

14lip20:0022:0035 lat Voo Voo: koncert jubileuszowy w Operze Leśnej20:00 - 22:00 Stanisława Moniuszki 12, 81-829 Sopot

Szczegóły

14 lipca 2021 r. na scenie sopockiej Opery Leśnej zagramy jeden z najciekawszych koncertów tegorocznego sezonu. Zespół Voo Voo spotka się z Marią Peszek, Pauliną Przybysz, KRÓLEM oraz Tomaszem Makowieckim, by wspólnie świętować 35-lecie działalności zespołu. To specjalny koncert na jubileuszowej trasie Voo Voo, która właśnie rusza w Polskę.

Voo Voo to ikona polskiej muzyki. Prawdziwa magia i siła Zespołu objawia się na koncertach, które dla Wojciecha Waglewskiego są momentem szczególnym. To właśnie podczas koncertowych improwizacji twórczość Voo Voo nabiera pełnej formy i dostarcza tego unikalnego doświadczenia, którego wszyscy szukamy w kulturze.

„Podczas koncertu dzieje się coś takiego, czego żadna płyta nie zapisze. To, co gramy, nie ma dla mnie znaczenia. Dla większości tych, co przychodzą, też nie. Cała siła Voo Voo polega na zdarzeniach, które się dzieją między dźwiękami. Piosenki to pretekst” – wyjaśniał Wojciech Waglewski w rozmowie z Jackiem Świądrem w 2017 roku.

W Sopocie te „zdarzenia” będą jeszcze mocniejsze. Ich źródłem z pewnością będą zaproszeni przez Voo Voo goście. Na scenie pojawi się Maria Peszek, Paulina Przybysz, KRÓL oraz Tomasz Makowiecki. To połączenie na długo zapadnie w pamięci każdej, nawet najbardziej wymagającej publiczności.

Maria Peszek z każdym nowym albumem łamie schematy. Jest królową kontrowersji, a jej muzyka wzbudza silne, nierzadko sprzeczne emocje, pokazując jak bardzo potrzebujemy jej twórczości i jej spojrzenia na rzeczywistość. Każdy występ Marii Peszek jest widowiskiem jedynym w swoim rodzaju. Z pewnością pomaga tu jej doświadczenie aktorskie. Dzięki niemu widzom łatwiej jest przeżywać emocje, na których najbardziej zależy artystce.

Paulina Przybysz z kolei to artystka, której nieobce są poszukiwania nowych brzmień w muzyce. W lutym 2020 ukazał się jej drugi solowy album „Odwilż”. Nagrane na nim utwory zostały w całości przez artystkę i mogą być dla słuchaczy wyjątkowym zaproszeniem do świata, w którym osobiste doświadczenia Pauliny Przybysz podawane z intymną szczerością mieszają się z tematyką społeczną, romantyczną, intymną szczerością. Artystka od 2017 występuje pod swoim imieniem i nazwiskiem, a wcześniej pojawiała się w takich składach i wcieleniach jak Sistars, Pinnawela, RiTa Pax czy Archeo.

Król, czyli Błażej Król, w ciągu ostatnich dwóch lat podbił serca polskiej publiczności. Jakub Żulczyk mówi o nim, że „to jednoosobowy fenomen”, który „sprawia, że termin „piosenka poetycka” przestaje się konotować w głowie polskiego słuchacza ze swetrzastym obciachem. Mieszając w jednym sosie elektronikę, ambient i wątki szeroko pojętego indie, tworzy mieszankę jedyną w swoim rodzaju”.

Tomasz Makowiecki jest producentem, muzykiem, kompozytorem, wokalistą i autorem tekstów. Obecny na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku ma na koncie 5 studyjnych albumów i udział w kilkudziesięciu wydarzeniach oraz projektach muzycznych. Wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki.

Przejdź do góry