kwiecień, 2022

14kwi17:3018:30„ALBANIA – piękna nieznajoma”. Spotkanie podróżnicze z Andrzejem Pasławskim17:30 - 18:30 Mazowiecka 26, 81-862

Albania, piękna nieznajoma -spotkanie podróżnicze z Andrzejem Pasławskim, 14 kwietnia, godzina 17:30, filia 8

Szczegóły

„ALBANIA – piękna nieznajoma”. Spotkanie podróżnicze z Andrzejem Pasławskim
14.04.2022 r., godz. 17:30
Filia nr 8 zaprasza na spotkanie podróżnicze poświęcone Albanii, o której opowie nam doświadczony globtroter z Krakowa, Andrzej Pasławski.
Jak mówi sam podróżnik:
Opowieścią „ALBANIA – piękna nieznajoma” chcę pokazać Albanię – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować.
Albanię przemierzamy wraz z rodziną od lat kilkunastu i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.
Pokażę Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70-ciu kilometrów to czasem 9-cio godzinne zmagania z terenem.
Jednocześnie zamierzeniem naszym jest udowodnić, iż… nie taki diabeł straszny.
To nie dziki kraj, do którego strach wjechać, jest on po prostu w dużej części niedostępny, niezrozumiały dla przeciętnego przybysza, a mity o nim nie znajdują pokrycia w rzeczywistości.
W kraju tym byliśmy ponad dwudziestokrotnie, przemierzyliśmy tam kilkanaście tysięcy kilometrów (kraj powierzchnią zbliżony do województwa mazowieckiego) gładkich, jak stół dróg oraz totalnych bezdroży, spotkaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych ludzi, mamy wśród Albańczyków wielu znajomych.
Chcę podzielić się naszymi wrażeniami, emocjami, z pomocą zdjęć i żywego słowa, a swoim doświadczeniem służę „namacalnie”, organizując wyprawy do najciekawszych terenów „Wrót Bałkanów”, jak zwano dawniej Albanię.
Więcej informacji o naszych podróżach uzyskać można na stronie: www.fotolandia4x4.com

Go to Top