kwiecień, 2022

23kwi10:0017:00Warsztaty dla nauczycieli_sztuki wizualne10:00 - 17:00 Jakuba Goyki 3, Sopot

Szczegóły

Zapraszamy nauczycieli do udziału w warsztatach w cyklu Edukacyjne Goyki 3. Ich celem jest poznanie nieszablonowych rozwiązań edukacyjnych i artystycznych.

Sztuka nowoczesna – instrukcja używania dla nauczycieli

Prowadzenie: Marta Przybył

Czy sztuka może służyć nauce krytycznego patrzenia i myślenia? Jak używać jej  w szkolnej rzeczywistości? Czy świadomy odbiór kultury wizualnej może pobudzać wrażliwość i kreatywność?

Na przykładzie praktyk Zespołu Edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie a w szczególności programu Formy Podstawowe przyjrzymy się możliwościom włączania sztuki nowoczesnej w procesy edukacyjne.  Podczas warsztatowego spotkania będziemy wspólnie rozmawiać, ćwiczyć i czytać. Hasła z leksykonu, który powstał na potrzeby nauczycieli w ramach programu Formy Podstawowe (http://formy.artmuseum.pl/pl/leksykon) staną się punktem wyjścia do użytkowego spojrzenia na sztukę. Zastanowimy się, w jaki sposób mogą stać się one inspiracją do codziennych działań w szkołach. Warsztaty będą łączyć  teorię z praktyką – ćwiczenia inspirowane pracami artystycznymi  pozwolą poczuć, jak praca ze sztuką może otwierać na nowe możliwości edukacyjne.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Goyki 3 Art Inkubatora

23 kwietnia, sobota

godz. 10.00-13.00

lunch

godz. 14.00-17.00

Bilety: https://goyki3.pl/produkt/warsztaty-dla-nauczycieli-sztuki-wizualne/

fot. z archiwum prywatnego

Marta Przybył, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie  i  Akademii Pedagogiki Specjalnej. Edukatorka, graficzka, od 2017 związana z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, obecnie kuratorka programów edukacyjnych i upowszechniających w tej instytucji. Interesuje ją twórcza praca z ludźmi, używanie sztuki jako narzędzia do rozmowy i rozumienia rzeczywistości.

Organizator

Goyki 3 Art InkubatorArt Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator zajmuje się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Zajmuje się dokumentowaniem zjawisk towarzyszących życiu kulturalnemu oraz popularyzacją kultury i historii miasta Sopotu.tel. 726-890-224 ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot

Go to Top