wrzesień, 2021

01wrz20:0022:00Ayelet Ori Benita20:00 - 22:00 Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Szczegóły

Ayelet Ori Benita -artystka łączącą głos i perkusję, poszukująca głębokiego dialogu pomiędzy nimi, bitami i melodią. W jej twórczości słychać wpływy północnoafrykańskiej żydowskiej muzyki tradycyjnej oraz klasycznej muzyki arabskiej. Artystka dodaje do tego bardzo osobisty przekaz połączony z imponującymi umiejętnościami technicznymi i wyjątkowym kobiecym stylem.

Benita nagrywa na scenie fragmenty tekstów hebrajskich i arabskich, tworzy warstwy rytmiczne rapując w miękkiej melodii, która tworzy spójną opowieść – ostatnio skończyła nagrywać swój pierwszy solowy album, oparty w całości na materiale wokalnym i perkusyjnym.

Ayelet jest uczennicą wirtuozów perkusji Zohara Fresco i Yshai’a Aftermanagra . Gra w zespołach „Esev Yam” i „Women Voice and Beat” (występowali m.in na Festiwalu „Zbliżenia“ w Synagodze Gdańskiej oraz Polska YIDDISHLAND w Teatrze Atelier). Artystka jest również członkinią izraelskiego zespołu: Ethno-stalgic Trio, które wzięło udział m.in w festiwalu muzyki światowej Menagnim – Olam oraz w licznych produkcjach teatralnych.

Bilety: 25 zł
online: https://goout.net/pl/teatr-boto/vzitjd/

***
Obowiązują następujące wytyczne:
maseczki zasłaniające usta i nos
przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

Organizator

Teatr BOTO Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Go to Top