kwiecień, 2022

05kwi20:00BOTO JAM: Piotr Jankowski & goście20:00 Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Szczegóły

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.
Po pierwszym setcie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.
Trójmiejska Kapela Swingowa
Kwartet instrumentalno – wokalny w składzie:
Piotr Nadolski – p.tp.
Antoni Śliwa – ts.voc.
Aleksander Tryba – kontrabas
Piotr Jankowski – dr. (lider)
Zespól powstał w 2020 i wykonuje głównie muzykę jazzową lat 1930-40, która w tym czasie była najpopularniejszym gatunkiem muzyki. Funkcjonowała przede wszystkim jako muzyka taneczna a do jej najpopularniejszych wykonawców należeli min: Count Basie, Benny Goodman, Duke Ellington czy Glen Miller. Wielcy wokaliści tego gatunku jazz to : Frank Sinatra, Ella Fitzgerald czy Luis Armstrong. I to właśnie najbardziej popularne utwory wykonywane przez tych to właśnie wokalistów będzie można usłyszeć podczas koncertu. Można powiedzieć że muzycy zespołu należą do trzech generacji polskiego -trójmiejskiego jazzu.
Piotr Jankowski należy do czołowych polskich perkusistów .Współtworzył wiele różnych projektów muzycznych i współpracował w najwybitniejszymi postaciami światowego i polskiego jazzu. Współpracował tez z wieloma wybitnymi polskimi wokalistami.

Organizator

Teatr BOTO Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Go to Top