styczeń, 2022

06sty21:0023:45BOTO JAM: Piotr Jankowski & goście21:00 - 23:45 Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Szczegóły

Z wielką radością ogłaszamy, że w nowym roku powracamy z tradycyjną formułą BOTO JAMs.
BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej.
Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.
Po pierwszym setcie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.
Pierwszym gospodarzem w 2022 będzie Piotr Jankowski!

Jego gośćmi będą absolwenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a tematem przewodnim pierwszej części spotkania będzie inspiracja twórczością Dextera Gordona.

Skład zespołu:

bydgoski sznyt –
Alan Balcerowski – saksofon tenor,
Michał Gozdek – piano

trójmiejska reprezentacja –
Macieju Sadowski – kontrabas
Piotr Jankowski – perkusja

***
Piotr Jankowski – współtworzył trójmiejskie środowisko jazzowe w latach ’70 i ’80, grając w takich zespołach jak: Time Quartet (pierwsza formacja Macieja Sikały), Big Band Gdansk, Seaside Dixieland. Jest współzałożycielem zespołu New Coast.
Jest laureatem konkursów Jazz Juniors i Złota Tarka. W latach ’80 razem z zespołem Anty Quintet wyjechał do Niemiec. Zamieszkał w Hamburgu, gdzie podjął studia na wydziale jazzu w tamtejszej Wyższej Szkole Muzycznej. W tym okresie, podczas lokalnych koncertów, miał również okazję współpracować z takimi sławami światowego jazzu jak: Clark Terry, Fredie Habbard, Woody Show, Johny Gryffin czy muzycy Big Bandu Duke Ellington i Count Basie. W roku 1987 w Hamburgu został się współzałożycielem Włodek Pawlik Trio. Pierwszym kontrabasistą składu został Zbigniewem Wegehaupt. Również z Włodzimierzem Pawlikiem dokonuje pierwszych nagrań płytowych w międzynarodowych składach.
W Polsce jest najbardziej rozpoznawalny jako perkusista i współzałożyciel zespołu New Life’ M, który od poczatku powstania w roku 1992 tworzą również: Joachim Mięcel, Robert Cudzich i Marcin Pośpieszalski, a rok pózniej dołącza Robert Cudzich. Pierwszymi wokalistami zespołu byli m.in.: Mieczysław Szcześniak, Ewa Uryga oraz Natalia Niemen. Zespół stał się prekursorem polskiego ruchu muzyki chrześcijańskiej lat 90-tych.
Piotr Jankowski ma na swoim koncie udział w ponad 40 nagraniach płytowych oraz liczne występy w programach telewizyjnych i radiowych.
***
Bilety: 20 zł
online: https://goout.net/pl/teatr-boto/vzitjd/
***
Podczas wydarzenia organizator zapewnia wszelkie środki bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiolgiczną. Uczestnicy wydarzenia proszeni są o zastosowanie się do aktualnych zasad bezpieczeństwa.
***
resztę składu ujawnimy wkrótce 😉
fot. Jonatan Jankowski

Organizator

Teatr BOTO Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Przejdź do góry