lipiec, 2022

06lip20:00BOTO OPEN AIR: Glenn Meyer-Greer - OTWARCIE OGRÓDKA20:00 Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Szczegóły

Startujemy z cotygodniowymi środowymi koncertami w naszym BOTO ogródku!
Sezon rozpocznie Glenn Meyer-Greer wraz ze swoimi gośćmi. Zagrają w rytmie funk, rock, 70s’, disco, blues, z elementami rapu i soulu. Z akompaniamentem DJa.
Wokal: Glenn „glennSKii” Meyer-Greer
Gitara elektryczna: Piotr „Sweet Pete” Słodkowski
Gitara elektryczna: Dizzy Daniels
english:
3 Musicians from the bands FreeQ ButiQ and Southern Brothers, jam, improvise as well as reinterpret covers in the styles of Funk, Rock, 70’s Disco, Blues, Rap and Soul along with a „DJ accompaniment”
BIO:
glennSKii
Z karierą trwającą ponad trzy dekady, glennSKii był jednym z pierwszych znanych klubowych MC w Polsce, ma jeden z nielicznych platynowych albumów prezentowanych międzynarodowemu artyście mieszkającemu w Polsce za współpracę z Blenders i otrzymał prestiżowy Fryderyk (3 nominacje ) za pionierski album Groovekojad. Znany ze swoich talentów do improwizacji wokalnej, glennSKii śpiewa, rapuje, scat i wokalizuje w wielu gatunkach, w tym funk, rock, groove, jazz, break-beat i drum n’bass. Wypracował unikalny styl, na który wpływ ma życie i występy w dwunastu krajach na trzech kontynentach. glennSKii współpracował z wieloma krajowymi i międzynarodowymi artystami, m.in. Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, Liroyem, Break Da Funk, Jazzanova, Krafty Kuts, a także występował u boku takich zespołów jak Stereo MCs, Ice-T czy Moloko. Jego własne projekty to Blenders, Groovekojad, the glennSKii’s, the Doorsz, Monkey Funk, Funk Motor, Southern Brothers oraz jego najnowszy zespół FreeQButiQ.
Piotr „Słodki” Słodkowski
Absolwent szkoty muzyczne| w klasie kontrabasu i gitary. Dobrze czuje
się w rożnych gatunkach muzycznych, a najlepiej w Rock’n’Rollu. Publiczność uwodzi
siarczystymi riffami
swojej gitarowej głębi. Pasjonat ciepłej wódki i zimnych kobiet.
Dizzy Daniels
Muzyczny astronauta uprawiający gitarowy szamanizm, w swojej muzyce łączy wiedzę zaczerpniętą z toruńskiej szkoły jam session i astronomii. Wolny duch, od najmłodszych lat przesiąknięty muzyką drugiej połowy XX wieku i kulturą hippisowskich ideałów. Osobowość wyróżniająca się prawdziwie rock’n’rollową nonszalancją i ekscentryzmem, elektryzującym oraz porywającym stylem gry na gitarze. Znany w pewnych kręgach jako AC/Dizzy.

Organizator

Teatr BOTO Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Przejdź do góry