październik, 2021

28paź21:0023:30BOTO post-pandemicznie: Irka Zapolska Quartet21:00 - 23:30 Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Szczegóły

Zapraszamy na jazzowy cykl koncertów – BOTO post-pandemicznie.
W czwarty czwartek października wystąpi kwartet – Irka Zapolska Quartet.
Projekt 'Irka Zapolska Quartet’ jest próbą połączenia współczesnej, otwartej wizji jazzu instrumentalnego z mainstreamowym podejściem do wokalistyki jazzowej.
Jego celem jest pokazanie instrumentalnych możliwości głosu ludzkiego poprzez odważną improwizację, co wiąże się z wykorzystaniem różnych technik oraz ciągłym budowaniem warsztatu wokalnego. Stworzenie integralnego i równorzędnego brzmienia z sekcją rytmiczną poprzez wykorzystanie środków rytmicznych, melodycznych, artykulacyjnych oraz harmonicznych charakterystycznych dla współczesnej, instrumentalnej muzyki jazzowej, sięganie poza schematy jasno określonej melodii czy wyraźnej rytmiki, eksplorowanie głosu w kontekście muzyki otwartej, muzyki kreatywnej.
Materiał zespołu jest opowieścią o postrzeganiu rzeczywistości przez pryzmat wartości i utartych opinii. To historia o dojrzewaniu i próbie poszukiwania własnej tożsamości po drugiej stronie lustra. W przygodzie towarzyszyć nam będzie tajemnicza postać oraz jej podróż przez surrealistyczny świat pełen paradoksów oraz groteskowych figur. Warstwa tekstowa jest swojego rodzaju oniryczną wariacją na temat znanych nam z dzieciństwa opowiadań. Poprzez ścieranie się z kolejnymi przeciwnościami absurdalnego świata stanowić będzie próbę interpretacji otaczającej nas rzeczywistości.
Członkowie Irka Zapolska Quartet mają na koncie liczne nagrody indywidualne, a w składzie kwartetu zostali laureatami Grand Prix LADIES’ JAZZ FESTIVAL Gdynia 2019. Wystąpili również w tegorocznym konkursie na Indywidualność Jazzową 57. edycji festiwalu Jazz nad Odrą gdzie uzyskali nagrodę specjalna dla Irki Zapolskiej oraz II miejsce dla zespołu Irka Zapolska Quartet.
***
Bilety: 20 zł
online: https://goout.net/pl/teatr-boto/vzitjd/
****
Obowiązują następujące wytyczne:
–maseczki zasłaniające usta i nos
– przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
– przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym

Organizator

Teatr BOTO Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Przejdź do góry