listopad, 2021

18lis21:0023:30BOTO post-pandemicznie: Tomasz Gadecki / Marcin Bożek21:00 - 23:30 Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Szczegóły

Zapraszamy na tradycyjne spotkania jazzowe w BOTO. W tym tygodniu mieszanka psychodeli, melodii, ambientu, freeimpro i jazzu.
1. „Ashamed” Tomek Gadecki Solo
2. „Rozszczepienie Dźwięku” Marcin Bożek solo
po przerwie
3. „Olbrzym i kurdupel” – free jam session
Tomasz Gadecki
Saksofonistą grający w wielu formacjach muzycznie związanych z improwizacją. Są to między innymi Olbrzym i kurdupel, Awatair, SAMBAR, Lonker See.
Projekt „ASHAMED“
Muzyka „ASHAMED“ to połączenie jazzu z muzyką folkową, improwizacją oraz elektroniką, która przetwarza dżwięk saksofonu w osobne światy. Pojawią się tematy które napisałem na saksofon solo w ramach stypendium artystycznego Miasta Gdańsk, moje melodie, które odkrywam na nowo i w nowych aranżacjach.
Muzyka w tym projekcie jest wynikiem moich doświadczeń artystycznych z bardzo różnymi muzykami.
Od artysty: „ASHAMED“ to tytuł bardzo osobisty. Zdecydowałem się nazwać tak swój solowy projekt, bo coraz częściej jest mi po prostu wstyd, że wokół widzę podziały, zło i słabość w czasie kiedy świat mógłby być po prostu cudownie różnorodny.
Jest jednak nadzieja. Wstyd to stan, który świadczy o zaangażowaniu i miłości, o tym, że chcę zmienić coś w sobie.
Marcin Bożek
Przygodę z waltornią rozpoczął w PSM I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju. Studia jazzowe na basie przerwały tę przygodę na wiele lat. Powrót do instrumentu nastąpił w 2018 roku premierą z Krakow Improvisers Orchestra w której na waltorni improwizuje do dziś. Od 2018 roku miał przyjemność improwizować na rogu z: Tomkiem Gadeckim (Olbrzym i kurdupel, Partytury Graficzne), Markiem „Rogulusem” Rogulskim, Pauliną Owczarek, Marie Kakahashi (Japonia), Kamilem Korolczukiem, Francois Carrierem i Michael Lambertem (Kanada) oraz z Gdynia Improvisers Orchestra której jest założycielem i dyrygentem. Do tej pory ukazały się dwie płyty ze swobodnymi improwizacjami Marcina na waltorni: „KIO at Cricoteka” Not Two 2020, oraz „Wide” François Carrier, Tomek Gadecki , Marcin Bożek, Michel Lambert ‎ FMR Records UK 2019r.
****
Obowiązują następujące wytyczne:
–maseczki zasłaniające usta i nos
– przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
– przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym

Organizator

Teatr BOTO Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Go to Top