styczeń, 2022

20sty(sty 20)07:4523(sty 23)18:00Cavaliada Sopot 202207:45 - 18:00 (23) Plac Dwóch Miast 1, 81-731 Sopot; Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk

Szczegóły

Kilkaset koni, jeźdźcy z Europy i cztery dni pełne sportowych emocji – tak zapowiada się pierwsza edycja zawodów jeździeckich CAVALIADA Sopot, która rozpoczyna się 20 stycznia. Hala widowiskowo-sportowa ERGO ARENA zamieni się w wielki parkur, na którym zostaną rozegrane konkursy i odbywać się będą widowiskowe pokazy.

CAVALIADA Tour to cykl zawodów jeździeckich rozgrywanych w obecnej edycji w czterech miastach: w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. To święto miłośników koni, które łączy nie tylko elementy sportowej rywalizacji, ale też show oraz targów.

Program CAVALIADY zakłada prezentację czterech jeździeckich konkurencji w najbardziej widowiskowej i przyjaznej w odbiorze odsłonie. Kibice mogą oglądać wymagające konkursy w skokach przez przeszkody, eleganckie i pełne klasy ujeżdżenie, powożenie zaprzęgami czterokonnymi czy WKKW, czyli wszechstronny konkurs konia wierzchowego (CAVALIADA to jedyne zawody w Polsce, gdzie zawodnicy WKKW mogą wystartować zimą w hali). Ogromne emocje budzą zawsze zmagania dzieci na kucach w konkursie CAVALIADA Future.

– Dla nas CAVALIADA to wyjątkowe widowisko sportowe łączące całe środowisko jeździeckie, wypełnione z każdej strony przez rzeszę kibiców, zawodników, sponsorów i partnerów, a także przedstawicieli branży i mediów oraz wystawców. Wszystko to składa się na wyjątkową atmosferę i niezapomniane emocje. Bardzo się cieszymy, że ten potencjał został zauważony przez przedstawicieli Miasto Sopot. Dzięki ich wsparciu możemy dalej rozwijać nasz projekt – podkreśla Radosław Kulupa, dyrektor CAVALIADA Tour.

Podczas najważniejszej konkurencji CAVALIADY, czyli skokach przez przeszkody, program skonstruowany jest tak, aby klasyczne konkursy przeplatały się z rozrywkowymi. Te drugie mają na celu pokazać skoki przez przeszkody w najbardziej emocjonującej odsłonie. Należą do nich: Potęga Skoku (wygrywa ten, kto skoczy najwyżej przez imponujących rozmiarów czerwony mur), Venus vs. Mars (gdzie rywalizują mężczyźni i kobiety) oraz sztafeta i „Speed & Music”. W sztafecie drużyna składa się z trzech osób: jednego dorosłego zawodnika, który startuje nie na koniu, ale w… samochodzie oraz dwóch zawodników CAVALIADY Future startujących na kucykach. Ostatnim ze wspomnianych konkursów jest „Speed & Music”, gdzie szybkość łączy się z głośną muzyką – to jeden z ulubionych konkursów publiczności!

Organizator

Ergo ArenaWielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa znajdująca się na granicy Gdańska i Sopotu. Otwarta w 2010 roku, o maksymalnej pojemności ponad 15 000 widzów, dzięki czemu jest jedną z największych tego typu obiektów w Polsce.tel: +48 587 672 101 Plac Dwóch Miast 1, 81-731 Sopot; Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk

Go to Top