kwiecień, 2022

06kwi18:0019:00Czarne fakty: spotkanie autorskie z Markiem Szymaniakiem18:00 - 19:00 Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot

Czarne fakty -spotkanie z MArkiem Szymaniakiem, 6 kwietnia, godzina 18:00, Sopoteka

Szczegóły

Biblioteka Sopocka zaprasza na pierwsze wydarzenie z cyklu „Czarne Fakty”. W ramach projektu będziemy gościć reporterów i reporterki, których książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarne.
Spotkanie autorskie z Markiem Szymaniakiem odbędzie się wokół książki „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”.
Marek Szymaniak to dziennikarz na co dzień publikujący w Spider’s Web+. Jego teksty ukazywały się również w „Dużym Formacie”, „Piśmie” oraz Magazynie TVN24.pl. Wielokrotnie nagradzany, między innymi w konkursach „Pióro odpowiedzialności” oraz „Twarze ubóstwa”. Trzykrotnie został finalistą Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, a „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast” znalazła się w finałowej piętnastce konkursu Grand Press – Książka Reporterska Roku 2021.
Podróżując po Polsce, autor reportażu próbuje ustalić, dlaczego tak wielu miastom średnich rozmiarów w kraju, grozi społeczno-ekonomiczna zapaść. Gdzie tkwi sedno problemu, zmuszającego ludzi do porzucenia powierzchownie zupełnie przeciętnych miejscowości? Seria rozmów daje możliwość wypowiedzi tym, których problem dotyczy bezpośrednio. Zarówno osobom opuszczającym miasta, w których jakość życia pozostawia wiele do życzenia, a także tym, którzy decydują się w nich pozostać pomimo niedogodności.
Spotkanie odbędzie się w Sopotece, Kościuszki 14, 6 kwietnia 2022 o godzinie 18:00.
Dofinansowano ze środków Miasta Sopotu.
(Źródło opisu: https://czarne.com.pl/)

Go to Top