maj, 2022

19maj18:0020:00Debiuty – spotkanie przedfestiwalowe18:00 - 20:00 Jakuba Goyki 3, Sopot

Szczegóły

Zapraszamy na przedfestiwalowe spotkanie w paśmie Debiuty.

O swojej debiutanckiej powieści „Pomiędzy” opowie Paweł Radziszewski.

19 maja o godz. 18.00

Miejsce: Goyki 3 Art Inkubator

Spotkanie poprowadzą Julia Meller i Aleksandra Szostek

Rozmowa będzie tłumaczona na polski język migowy.

Paweł Radziszewski mieszka w Gdańsku. Z wykształcenia slawista i rolnik. Przez wiele lat pracował w bibliotekach w Gdańsku i Gdyni. Nominowany do nagrody „Nowej Fantastyki” im. Macieja Parowskiego. Laureat trzeciej nagrody w Gdańskim Konkursie Prozatorskim za opowiadanie „Chłopska 34” (2011) oraz zdobywca wyróżnienia w Konkursie na Najlepsze Polskie Opowiadanie roku 2016 w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania za utwór Najważniejsza rzecz w życiu, opublikowany w książce „2018 Antologia opowiadań”.

„Pomiędzy” to historia opowiedziana przez płonące korzenie starych drzew, w której cygańskie bajki przeplatają się z codziennością, a realizm magiczny z groteską. Bohaterowie mają marzenia, które czasami się spełniają, tylko inaczej, niż to sobie wyobrażali. To opowieść o tym, że prawda bywa nie do zniesienia, nawet jeśli się w nią nie wierzy, i o tym, że czasami dzieją się cuda, które nie są ani dobre, ani złe, tylko takie pomiędzy.

Organizator

Goyki 3 Art InkubatorArt Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator zajmuje się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Zajmuje się dokumentowaniem zjawisk towarzyszących życiu kulturalnemu oraz popularyzacją kultury i historii miasta Sopotu.tel. 726-890-224 ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot

Go to Top