lipiec, 2022

12lip19:3020:40EWA BŁASZCZYK | Oriana Fallaci – Chwila w której umarłam19:30 - 20:40

Szczegóły

EWA BŁASZCZYK | Oriana Fallaci – Chwila w której umarłam
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie zaprasza na monodram Ewy Błaszczyk.
Fallaci, jedna z najbardziej wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki, tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co jest prawdziwe. Obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju. Inspiracją dla monodramu były także osobiste fragmenty Listu do nienarodzonego dziecka. Bolesna rozmowa z kimś, kto nie istniał. Tym razem osobista wojna. Bohaterka opowiada o sobie „w chwili, w której umarła”, w momencie przejścia. O najtrudniejszych doświadczeniach opowiada nie tylko rewolucjonistka, ale także kobieta.Spektakl jest produkcją Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie.ORIANA FALLACI
CZAS TRWANIA : 70 MINUT (BEZ PRZERWY)

TWÓRCY:
TEKST: Remigiusz Grzela
KONCEPCJA INSCENIZACYJNA: Zbigniew Brzoza
REŻYSERIA ŚWIATŁA: Dariusz Zabiegałowski
MUZYKA: Jacek Grudzień
PROJEKCJE: Anna Zuzanna Błaszczyk
INSPICJENTKA: Maria Lejman-Kasz
OBSADA: Ewa Błaszczyk

SŁAWOMIR SZCZUREK – NOWA SIŁA KRYTYCZNA
Ewa Błaszczyk zaczyna świetnie i ani przez chwilę siedemdziesięciominutowego monodramu nic tego nie zmieni. Ciężko przedstawić opis sytuacji w taki sposób, by nie znużyć, by nie pogubić wątków i w końcu by zaciekawić.

ALEKSANDRA SZEWEŁA – TEATR DLA WAS

Ten bardzo prosty monodram to spektakl zarówno dla zaangażowanych czytelników Oriany Fallaci, jak i dla tych, którym do tej pory obca była jej twórczość. Niewielkiemu zespołowi udało się stworzyć uniwersalne przedstawienie o emocjach kobiety walczącej ze światem o swoją indywidualność i niezależność oraz zmagającej się z własną dwoistą naturą.

Termin

(Wtorek) 19:30 - 20:40

Organizator

Go to Top