lipiec, 2021

15lip17:3018:30Fantastyczna bibLEMteka: warsztaty pisarskie17:30 - 18:30 Obrońców Westerplatte 16, 81-706 Sopot

Szczegóły

W ramach projektu „Fantastyczna bibLEMteka” w każdy ostatni czwartek miesiąca odbędzie się spotkanie warsztatowe mające na celu ośmielenie młodych pisarzy, wspólne czytanie fragmentów tworzonych powieści i doskonalenie trudnej sztuki pióra poprzez konstruktywną krytykę oraz studiowanie wybranych fragmentów twórczości Stanisława Lema. Dzięki czemu młodzi twórcy będą mogli odkryć warsztat mistrza. Poznać sposób, w jaki doskonale opisywał ludzkie emocje – „Szpital przemienienia”, bywał żartobliwy – „Wizja lokalna” czy satyryczny – „Pamiętnik znaleziony w wannie”, a także dowiedzieć się, które przepowiednie pisarza dotyczące przyszłości się sprawdziły. W następstwie będą mogli wzorować się na stylu mistrza i jego wybitnych umiejętnościach.

Prowadzenie: Anna Sowińska – urodzona w 1977 roku w Gdyni, zamieszkała w Sopocie. Nauczycielka historii, absolwentka Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, a także języka angielskiego. Aktualnie zatrudniona w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sopocie na stanowisku kierownika filii nr 2. Jej pasją jest literatura fantastyczna. Sama pisze. Zadebiutowała w antologii opowiadań pt. „Tumskie wzgórze”. W Sopotece przez dwa lata prowadziła warsztaty dla początkujących pisarzy. Jedyne takie cykliczne spotkania w Polsce. W wyniku tych spotkań powstały „Małe prozy”, antologia 7 zwycięskich opowiadań uczestników. Obecnie prowadzi Klub Twórców on-line – zrzeszający dawnych uczestników warsztatów. Celem Klubu jest motywacja do pisania, wspólne rozwiązywanie palących problemów związanych z procesem twórczym i nieustanne doskonalenie sztuki pióra.

Warsztaty odbędą się 15 lipca o 17:30 w filii nr 2 (Kraszewskiego 26) Zapisy: filia2@mbp.sopot.pl Projekt „Fantastyczna bibLEMteka” otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

Go to Top