maj, 2021

07maj(maj 7)11:0027lip(lip 27)19:00“Fotografia na rozdrożach” Prace z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego11:00 - (lipiec 27) 19:00 Plac Zdrojowy 2

Szczegóły

Wystawa jest spotkaniem twórców z różnych nurtów i pól, począwszy od dziewiętnastowiecznych pionierów, fotograficznej awangardy, ich spadkobierców, ale również konceptualistów, kontestatorów, aż artystów współczesnych. Ekspozycja jest subiektywnym spojrzeniem na najciekawsze wątki w fotografii.

Głównym punktem odniesienia wystawy, podobnie jak w przypadku wcześniejszych odsłon kolekcji fotografii Cezarego Pieczyńskiego  (kolekcjonera, bibliofila i założyciela Galeria Piekary w Poznaniu), nie jest chronologia lub prezentacja zjawisk lub nurtów zgodnie z chronologią ich występowania, lecz motywy i postaci tworzące sztukę. Zamiarem wystawy jest pokazanie dróg i kierunków poszukiwań twórczych. To także próba zatrzymania czasu i spojrzenia na różne zjawiska dominujące w fotografii, na powstającą w tym czasie sztukę, z dzisiejszej historycznej perspektywy.

Termin

Maj 7 (Piątek) 11:00 - Lipiec 27 (Wtorek) 19:00

Organizator

Państwowa Galeria Sztuki

Go to Top