sierpień, 2021

18sie20:0022:00GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA w BOTO ogródku (premiera płyty)20:00 - 22:00 Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Szczegóły

Wywodzący się z Gdyni zespół skupia muzyków otwartych na swobodną improwizację. Orkiestra prowadzona jest za pomocą gestów (improwizacja dyrygowana) przez Marcina Bożka, pomysłodawcę i założyciela zespołu.
Orkiestra swoją premierę miała 18 stycznia 2018 roku w Teatrze BOTO, czego zapisem jest to wydawnictwo. Projekt ma na celu umożliwienie spotkań muzyków z różnych środowisk: improv, jazz, klasyka, alternatywa, rock czy pop i wspólne muzykowanie bez ograniczeń stylistycznych.
System gestów, którymi dyrygent prowadzi orkiestrę, nazywany jest Conduction. Opiera się on na kilkunastu znak ach opracowanych w latach 80-tych przez Lawrencea D. „Butch” Morrisa, wynalazcę metody i propagatora swobodnie dyrygowanej improwizacji. Dyrygent prowadzący orkiestrę opracowuje również własne znaki, które rozszerzają możliwości komunikacyjne z zespołem, nadając orkiestrze indywidualne brzmienie.
Orkiestra czerpie inspirację z zespołów Krakow Improvisers Orchestra i Viena Improvisers Orchestra, z których dyrygentami (Paulina Owczarek, Michael Fischer) M arcin Bożek miał zaszczyt pracować.GIO w rozumieniu założyciela, dźwiękami zapisanymi na płycie składa
ukłon w kierunku Yassu.
***
Regulamin:
– obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos
– obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu
– uzupełnienie krótkiego oświadczenia o braku styczności z covid- 19 (dostępne na miejscu)

Organizator

Teatr BOTO Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Go to Top