sierpień, 2021

25sie19:3021:00Joanna Knitter Blues & Folk Connection – „ARETHA”19:30 - 21:00

Szczegóły

Do tej pory nagrali oni trzy albumy: „Cruel cruel world”, „Hard, hard times” i promowany obecnie krążek „Aretha”, będący hołdem złożonym Pierwszej Damie Soulu. Podczas koncertu można wysłuchać kilkunastu piosenek z repertuaru Arethy Franklin – zarówno tych świetnie znanych, jak „Respect”, „Chain of fools” czy „Think”, jak i tych mniej popularnych, m.in. „See saw” czy „Spirit in the dark”. Dzięki improwizacyjnym zdolnościom muzyków każdy koncert jest niepowtarzalny i niezwykle emocjonalny.

Joanna Knitter – wokal

Krzysztof Paul – gitary

Artur Jurek – klawisze i organy Hammonda

Adam Żuchowski – kontrabas

Piotr Góra – perkusja

„[Joanna Knitter] śpiewa z wielką swobodą, z żarem, zadziorem, nadaje piosenkom własnego sznytu, zarazem nie gubiąc tego, co w nich charakterystyczne i powszechnie znane z brawurowych wykonań Arethy” – recenzja Twój Blues.

„Joanna Knitter porywająco interpretuje kanon repertuaru Arethy Franklin, a robi to w sposób, który ustawia ten album w szeregu najlepszych w 2020 roku” – recenzja Piotra Iwickiego.

„Knitter czuje się na scenie (…) niezwykle swobodnie, jest wulkanem energii, śpiewa całym ciałem (…). Jej interpretacje „Respect”, „Think” czy przejmującego, podanego na franklinowską modłę songu Paula Simona „Bridge Over The Troubled Water” przyprawiają o ciarki” – recenzja Czesława Romanowskiego.

Termin

(środa) 19:30 - 21:00

Organizator

Go to Top