lipiec, 2022

31lip19:3021:00KATARZYNA GRONIEC | Niektóre sytuacje19:30 - 21:00

Szczegóły

KATARZYNA GRONIEC | Niektóre sytuacje
Czy przychodzi Ci do głowy czasem taka myśl, że jesteś inny, że coraz bardziej nie pasujesz do tego świata?
Czy przychodzi Ci do głowy czasem taka myśl, że przychodzisz na koncert Groniec bo jesteś jakiś inny?
Zadajemy sobie więcej pytań. Mamy więcej wątpliwości, niepokojów, bo dostrzegamy więcej – taka sytuacja.
Z drugiej strony jesteśmy bardziej podatni na zachwyty, celebrowanie chwil szczęścia, bo… dostrzegamy więcej – taka sytuacja.„Niektóre sytuacje” to wysublimowany, kameralny koncert-opowieść wysnuta z wrażliwości artystki i symbiozy dwóch czarodziejów dźwięku Adama Skrzypka i Grzegorza Rdzaka.

Friedrich Hollaender w jednej z koncertowych piosenek mówi do nas:
„Nie bójmy się – to fakt – jesteśmy inni
 Czeka nas stos – do diabła – czemu nie”

W koncercie występują
:
Katarzyna Groniec – wokal
Adam Skrzypek – kontrabas, bas, akordeon, elektronika
Grzegorz Rdzak – pianino, syntezator, elektronika

„Niektóre sytuacje” to koncert składający się z piosenek śpiewanych od lat, ale też tych, które Artystka zawsze chciała zaśpiewać. Usłyszymy je w zupełnie nowych aranżacjach, z nowym zespołem muzycznym.

Katarzyna Groniec: „Niektóre sytuacje” początkowo miały być programem składającym się z piosenek, które lubię. Lajtowym powrotem do śpiewania po rocznym urlopie, przedłużonym o kolejny rok przez pandemię. Przedsionkiem dla nowych piosenek, które już kiełkowały. Miłym, ciepłym spędzeniem czasu z sympatyczną publicznością. To mi się nie udało. Stały się opowieścią o zamknięciu, samotności, strachu, tęskonocie, miłości, wojnie. W moim zamyśle: tej polsko- polskiej, ale dziś już nie tylko. Starając się zaprowadzić porządek, w chaosie który wciąż na nas spada, sprzątam za pomocą słów, ułożonych rytmicznie, przyporządkowanych dźwiękom, żeby na koniec pozwolić czystej, matematycznej frazie Bacha wysłać nas wszystkich w kosmos.

Termin

(Niedziela) 19:30 - 21:00

Organizator

Go to Top