czerwiec, 2022

16cze16:3019:00Katolicy na ulicy „Gdziekolwiek pójdziesz”16:30 - 19:00

Szczegóły

Katolicy na ulicy to coroczne wydarzenie ewangelizacyjne organizowane przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji w Boże Ciało. Tym razem spotkamy się na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie. Rdzeniem tegorocznej edycji będzie modlitwa uwielbienia prowadzona przez diakonię muzyczną w muszli koncertowej. Oprócz tego będziemy mogli usłyszeć Dobra Nowinę (kerygmat) oraz świadectwa nawrócenia. Poza sceną w trakcie wydarzenia będą posługiwać grupy: ewangelizatorów oraz modlitwy wstawienniczej. Wydarzenie przebiega pod patronatem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego. Patronami medialnymi są: Gość Niedzielny Gdańsk oraz Radio Plus Gdańsk.

Hasłem tegorocznej edycji KNU są słowa: „Gdziekolwiek pójdziesz”. Zostały zaczerpnięte z Księgi Rut. Możemy je rozumieć dwojako.

Po pierwsze Bóg chce towarzyszyć Ci w życiu, chce wspierać Cię na drodze Twojego życia, ponieważ jest Bogiem kochającym. Niezależnie od tego, jakich dokonasz wyborów On jest z Tobą i jest gotowy Cię wesprzeć. Czy chcesz Mu zaufać, odkryć plan, który ma na twoje życie i dać się poprowadzić?

Po drugie możemy to hasło odnieść do człowieka, który został pociągnięty przez Jezusa swoją miłością i w geście ufności zawierzył Mu swoje życie. Jest gotowy podążać za nim, jak uczniowie. W efekcie staje się apostołem, który idzie tam, gdzie jest posłany. Przypomina to hasło tegorocznego roku duszpasterskiego: „Posłani, by głosić”.

Muszla koncertowa na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie, godz. 16.30-19.00.

Jesteście zaproszeni do posługi w kolejnej edycji ewangelizacji „KATOLICY NA ULICY”, tym razem w Sopocie przy molo, dnia 16 czerwca (Boże Ciało) od godz. 16.30 do 19.00. Wykorzystajmy ten czas na dzielenie się osobistym doświadczeniem miłości Jezusa z napotkanymi osobami. Należy się spodziewać, że przyjdzie ich dużo, bo to święto i sezon turystyczny!

Każdy z nas znajdzie możliwość aktywności takiej, w jakiej czuje się najlepiej. Zbieramy chętnych, zwłaszcza z doświadczeniem ewangelizacyjnym i wstawienniczym, ale nie tylko. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Grupy są następujące:
1. Ewangelizacji bezpośredniej (rozmowa z ludźmi, ale także np. ustawienie się w żywym pomniku)
2. Modlitwy wstawienniczej za osoby ewangelizowane
3. Wolontariuszy (potrzebnych około 20 osób do różnych zadań przy scenie)

Bóg powołuje nas do dzielenia się Nim – Boża  miłością!

Szczegóły i zapisy:  Formularz zgłoszeniowy do posługi na KNU

Termin

(Czwartek) 16:30 - 19:00

Lokalizacja

Muszla Koncertowa

Go to Top