marzec, 2022

14mar17:0018:00Klubu Książki „Z potokiem słów”17:00 - 18:00 Mazowiecka 26, 81-862

Klub książki

Szczegóły

Spotkanie Klubu Książki „Z potokiem słów”
14.03.2022 roku, godz. 17:00
Filia nr 8 Biblioteki Sopockiej zaprasza na spotkanie Klubu Książki „Z potokiem słów”, które odbędzie się 14.03.2022 roku (poniedziałek) o godz. 17:00.
Klub książki działa z myślą o wszystkich miłośnikach czytania mających potrzebę i chęć, by podzielić się z innymi swoimi wrażeniami po lekturze.
Książką omawianą podczas styczniowego spotkania będą „Podróżniczki: w gorsecie i krynolinie przez dzikie ostępy” autorstwa Wolf Kielich.
Kilka słów o tytule:
„XIX wiek, mężczyźni dzierżą władzę, kobiety siedzą w domu, grzejąc dłonie przy kominkach. Jednak nie wszystkie. Lady Hester Stanhope, Alexandrine Tinne, Ida Pfeiffer, Isabella Bird-Bishop, Marianne North, Mary Kingsley, Daisy Bates, Alexandra David Néel oraz inne odważne damy postanowiły wyrwać się z ram konwenansu, poczuć smak niezależności, dać upust swojej prawdziwej naturze, zaspokoić ciekawość – słowem, wyruszyć w daleki świat. I choć wiązało się to z wieloma niebezpieczeństwami – niekiedy większymi od tych, które mogły grozić mężczyznom – wszystkie dokonały wyczynów jak na tamte czasy niewiarygodnych, a przy tym niektóre wniosły znaczny wkład w rozwój nauki. W sukniach i kapeluszach przemierzały pustynie oraz morza, konno i na słoniach podróżowały przez egzotyczne kraje, przebywały wśród kanibali, w murach klasztorów, w indiańskich wigwamach, jadły mrówki i węże. Poznawały obce zwyczaje i rytuały, wykazując więcej tolerancji i zrozumienia niż mężczyźni dokonujący odkryć przeważnie z bronią gotową do strzału”.
(źródło: lubimyczytac.pl)

Go to Top