lipiec, 2021

16lip19:3021:00Krystyna Stańko Trio - "FALE"19:30 - 21:00

Szczegóły

Delikatność zaklęta w dźwiękach. Kołysanka dla naszych lęków. Napływająca muzyką nadzieja. Taki jest nowy album Krystyny Stańko Trio. Ukazał się w styczniu tego roku w czasie pandemii pod wielowarstwowym tytułem „FALE”.

Do kompozycji Dominika Bukowskiego i Piotra Lemańczyka wokalistka napisała teksty opowiadające w poetycki sposób o szczególnym dla nas wszystkich czasie ostatnich miesięcy. Program jest nastrojowy, momentami zaskakujący, przepełniony improwizacją. Krystyna Stańko oprócz warstwy wokalnej postanowiła sięgnąć po instrumenty perkusyjne. Materiał muzyczny i teksty opisują relacje międzyludzkie w nawiązaniu do piękna natury.

Integralną częścią koncertu są wizualizacje autorstwa mistrza animacji Roberta Turło, który opracował je na bazie prac fotograficznych malarki i fotografki, a także autorki okładki płyty Alexandry Hinz-Władyki. To wydarzenie multimedialne będzie dla publiczności dużym przeżyciem zarówno od strony dźwiękowej, jak i wizualnej.

Krystyna Stańko, Dominik Bukowski i Piotr Lemańczyk współpracują ze sobą od lat. Ich trio zachwyca publiczność w kraju i za granicą. Razem tworzą ciekawe, niepowtarzalne brzmienie, niezwykłe porozumienie muzyczne, a także przyjacielską atmosferę, która hipnotyzuje widzów.

Termin

(Piątek) 19:30 - 21:00

Organizator

Go to Top