lipiec, 2021

15lip21:0023:59LASY: SYNY21:00 - 23:59 Stanisława Moniuszki 12, 81-829 Sopot

Szczegóły

Koniec jest bliski, więc taki koncert to rarytas. SYNY – ulubiony zespół fanów rapowej alternatywy ogłosił rozstanie. Zanim jednak Piernikowski i 1988 rozejdą się na dobre, czeka nas jeszcze ostatnia trasa koncertowa.

I to niezwykle mocnym – przecież w Trójmieście się wszystko zaczęło. Pierwsza płyta Synów została wydana przez Latarnia Records – niezależną trójmiejską wytwórnię muzyczną. Należy się spodziewać nostalgicznego Primeshit quality.

Informacje praktyczne: Sprzedaż biletów dostępna online na https://lasy.interticket.pl/ oraz stacjonarnie w Kasie Opery Leśnej (Sopot, Moniuszki 12) otwartej codziennie w godzinach 10.00-18.00. Mamy specjalną pulę biletów w cenie 40 zł, kto pierwszy, ten lepszy! Standardowa cena biletu: 60 zł. Otwarcie bram: 19.00 Po zakończeniu koncertu SYNY wstęp wolny.

“SYNY to rap dla tych, którym ulewa się przy słuchaniu szowinistycznych nawijek i gangsterskich przechwałek Oskara z Pro8l3mu, czy salonowych, powierzchownych wersów Taco Hemingwaya” – twierdzi Bartosz Nowicki, autor bloga „Raz uchem/raz okiem”.

SYNY to świeżość – to jeden z najbardziej nieoczywistych polskich projektów hip-hopowych. Powstał dzięki współpracy rapera PIERNIKOWSKIEGO i producenta 1988. Mają na swoim koncie dwie płyty – „Orient” z 2015 roku i „Sen” z 2018 roku. W przerwach pomiędzy wspólnymi płytami obaj zajmowali się solowymi wydawnictwami.

PIERNIKOWSKI (Robert) – producent, wokalista, autor tekstów i kompozytor. Autor solowych krążków „Się żegnaj” i „No Fun”. Jego twórczość rozciąga się od synostwa, przez działalność solową aż po kompozycje teatralne. Primeshit quality. Album „No Fun” został uznany (m.in. przez Gazetę Wyborczą) za jedną z najlepszych płyt 2018 roku.

1988, czyli Przemysław Jankowiak – muzyk, producent, kompozytor i artysta wizualny. Solo wydał „Grudę” i “Ring The Alarm”. W swoim ostatnim projekcie – W/88 – nagrał album z Włodim. Ma intensywny styl – nie stroni od basu i przeplata go dubem, ambientem, jungle, kulturą sound systemową i hiphopem – wszystko osadzone w charakterystycznym brzmieniu z 1988 roku. Pracował z czołowymi artystami hiphopowej, jak i alternatywnej sceny polskiej, takimi jak Lotto, Pezet, Rosalie., Włodi, Jetlagz, Brodka.

Go to Top