listopad, 2021

12lis19:0020:30Marek Leszczyński - ABAK-rozważania (wernisaż wystawy)19:00 - 20:30 Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Szczegóły

Marek Leszczyński:
Gdynianin.
Obecnie mieszkaniec gminy Inowłódz, powiernik lasów kaszubskich i spalskich, muzyk, fotografik, samorządowiec. Od 1976 roku muzyk grup „18 września ATMAN”, „Teatr Dźwięku ATMAN”, „PATHMAN”. Współtwórca i organizator interdyscyplinarnego ”Festiwalu Muzyka w Krajobrazie” w Inowłodzu – pierwsza edycja w 1996 r. – przekształconego w „Festiwal w Krajobrazie” – ostatnia edycja w 2016 r.
ABAK-rozważania – to zapis stanu ducha autora. Zapis korelacji obiektu i obserwatora, świadomości
i podświadomości, postrzeganych zjawisk fizycznych, halucynacji oraz wyobrażeń składających się na tzw. fotomorganę. Prace składające się na tą opowieść wykonane były przy użyciu autorskiej techniki. Powstały w okresie od marca do czerwca 2020 roku i zadedykowano je tym, którzy nie mogli (dlaczego!?) korzystać z dobrodziejstwa jakim jest las, najbardziej złożony ekosystem na naszej planecie. Nasz jedyny ratunek w sytuacji kryzysowej, słuszne miejsce dla naszych kości. Pandemio precz ! Ci którzy ją wzniecili też !
Do innych publikowanych zbiorów autora należą :
DŹWIĘK – cykl poświęcony słuchaczom koncertów różnych gatunków muzyki jako dokumentacja nastrojów, aury wynikającej z kontaktu między wykonawcami i słuchaczami.
DUCH – cykl poświęcony sferze duchowej ludzkiej egzystencji. Kto był pierwszy, kobieta czy mężczyzna ? Po co mężczyźnie sutki ? Prace z okresu pierwszej fascynacji możliwościami obróbki
komputerowej.
KIRKUT – cykl dokumentacyjny ginącego na oczach lokalnej społeczności cmentarza żydowskiego w Inowłodzu. Temat tabu w strefie trójkąta inowłodzkiego.
FESTIWAL – praca poświęcona okołofestiwalowym zdarzeniom w relacjach między gośćmi „Festiwalu w krajobrazie” oraz rdzenną ludnością. Witamy Was chlebem i solą a czasem sztachetą…
W MROKU… – portrety Homo sapiens obu płci jako odwieczne pytanie o stan, kondycję i kierunek ewolucji naszego gatunku w kontekście galopującej rewolucji przemysłowej i kulturowej.
WERONIKA – świat dziecka skąpanego w słońcu i sielankowej atmosferze wakacji spędzanych na wsi widziany oczami dorosłych ponieważ selfie nie było jeszcze aż tak popularne.
WISTOM – obraz „pobojowiska”, zamkniętego w okresie transformacji ustrojowej zakładu włókien chemicznych „WISTOM” w Tomaszowie Mazowieckim. Niechlubna karta historii człowieka spowita mgłą oparów siarki.
WYKLUWANIE – cykl pokazujący stoicką walkę natury i obronę przed dewastacyjną działalnością człowieka w kopalni chalcedonitu w Inowłodzu. Stopniowo, wolnymi krokami w majestacie ewolucji
skała pokazuje nam środkowy palec.
Wstęp na wernisaż bezpłatny.
Zapraszamy serdecznie.

Organizator

Teatr BOTO Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-759 Sopot

Go to Top