kwiecień, 2022

05kwi17:0018:00Midisaż wystawy Gabriela Oleszka „Obrazy z morza i Pomorza”17:00 - 18:00 Mazowiecka 26, 81-862

Midisaż wystawy Gabriela Oleszka „Obrazy z morza i Pomorza”, 5 kwietnia, godzina 17:00, filia 8

Szczegóły

Midisaż wystawy Gabriela Oleszka „Obrazy z morza i Pomorza” połączony ze spotkaniem autorskim
5 kwietnia, godz. 17:00
filia 8 / Sopot, ul. Mazowiecka 26
Filia nr 8 zaprasza na midisaż wystawy Gabriela Oleszka „Obrazy z morza i Pomorza”, podczas którego będzie można nie tylko obejrzeć prace, ale również porozmawiać z artystą.
Podczas wydarzenia odbędzie się spotkanie autorskie z Gabrielem Oleszkiem na temat jego obrazów oraz najnowszej książki zatytułowanej „Inne opowieści z morza”. Rozmowę poprowadzi Karolina Osowska.
Kapitan Gabriel Oleszek to człowiek o wielu pasjach, talentach i zainteresowaniach. Zachęcony przez kolegów, a w szczególności przez czołową artystkę Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „MARE NOSTRUM”, Barbarę Wojtanowską, również zajął się malowaniem. Od tamtej pory stworzył ponad trzysta osiemdziesiąt prac. W większości są to obrazy marynistyczne malowane farbami olejnymi oraz akwarelowymi. Część tego bogatego dorobku eksponowana jest obecnie na wystawie „Obrazy z morza i Pomorza”, którą można podziwiać w filii nr 8 na ul. Mazowieckiej 26 w godzinach otwarcia biblioteki do 29.04.2022 roku.
Nota biograficzna artysty:
Gabriel Piotr Oleszek urodził się 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni (1968) oraz Uniwersytetu Gdańskiego (1976). Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery. Funkcję kapitana statków pełnił przez 28 lat. W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku. Wielokrotnie zasiadał w międzynarodowych komitetach zajmujących się sprawami żeglugi morskiej.
Opublikował liczne artykuły, opowiadania i publikacje fachowe w prasie Wybrzeża i ogólnopolskiej. Napisał ponad 30 książek marynistycznych, wśród których znajdują się pozycje z wątkiem sensacyjnym. Współpracował z TVO Gdańsk, występując między innymi w programie: „Opowieści z morzem w tle”. Był członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „MARE NOSTRUM”. Ostatnio kapitan Oleszek pracował dla armatora NRS z Hamburga na statku „Northern Justice”. Obecnie wykłada w Szkole Morskiej w Gdyni.

Go to Top