czerwiec, 2021

22czeCały dzień25WKKW Eventing Sopot Horse Show(Cały dzień) ul. Polna 1, 81-745 Sopot (Wjazd na teren Hipodromu od strony ul. Łokietka)

Szczegóły

WKKW nazywany jeździeckim triathlonem, to jedna z olimpijskich konkurencji jeździeckich – bardzo wymagający sprawdzian wszechstronnego przygotowania konia i jeźdźca. Zawody WKKW zwyczajowo trwają trzy lub cztery dni, podczas których zawodnicy biorą udział w trzech etapach: ujeżdżeniu, próbie terenowej oraz skokach przez przeszkody na parkurze.

Próba ujeżdżenia polega na wykonaniu odpowiednich figur na tzw. czworoboku, czyli specjalnie wygrodzonym placu. Ta elegancka dyscyplina kładzie specjalny nacisk na współpracę oraz wzajemne zaufanie konia i jeźdźca. Tutaj liczy się perfekcyjne opanowanie zachowań zwierzęcia oraz swoboda i elegancja.

Próba terenowa (kros lub z ang. cross country) rozgrywana jest na znacznie większym obszarze – jest to bieg w terenie urozmaiconym różnego rodzaju przeszkodami, także wodnymi. Jest to też najbardziej widowiskowa cześć tych zawodów, która przyciąga co roku rzesze fanów jeździectwa oraz osoby, które łączą kibicowanie z piknikiem na świeżym powietrzu.

Próba skoków stanowi z kolei sprawdzian dokładności i kondycji konia. Każda zrzutka to punkty karne. Konkurs rozgrywany jest na placu zwanym parkurem, a wysokość i rodzaj przeszkód zależą od klasy zawodów.

Na Hipodromie zawody WKKW rozgrywane są tradycyjnie wiosną i jesienią i obejmują cały teren, czyli blisko 40 hektarów. Próba ujeżdżenia i skoków odbywają się na specjalnie przygotowanych placach konkursowych, zaś trasy do próby terenowej to po kilkanaście kilometrów na całym terenie zielonym Hipodromu. Mapki tras krosu udostępniane są na stronie organizatora oraz na profilu zawodów na Facebooku EventingSopot.

Organizator

Hipodrom SopotSopocki tor wyścigów konnych znajdujący się w zachodniej części Karlikowa, w bezpośredniej bliskości hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena. Stajnie mogą pomieścić ok. 300 koni. Poza wyścigami dziś organizowane są na nim różnego typu zawody, w tym WKKW.tel: 58 551 78 96 ul. Polna 1, 81-745 Sopot (Wjazd na teren Hipodromu od strony ul. Łokietka)

Go to Top