sierpień, 2021

16sie(sie 16)19:3017(sie 17)21:30Mirosław i Magdalena Czyżykiewicz – „PIANO”19:30 - 21:30 (17)

Szczegóły

Mirosław Czyżykiewicz połączył brzmienie swojej lutniczej gitary Teryksa z gitarą elektryczną swojej żony, Magdaleny. Razem stworzyli muzykę do tekstów wybitnych autorów i poetów, m.in. Jacka Bończyka, Jonasza Kofty, Josifa Brodskiego w przekładzie Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza oraz ukochanej poetki Magdaleny – Anny Andriejewny Achmatowej – w przekładzie Zbigniewa Dmitrocy. Oprawą słowną zajęli się również znakomici: Grzegorz Tomczak, Antoni Muracki i Grzegorz Walczak. Swój twórczy wkład dołożył także Piotr Bukartyk.

Płyta „PIANO” ukazała się 30 czerwca, a w Sopocie usłyszymy koncert premierowy. To materiał muzyczny o ludzkich emocjach, relacjach i… miłości. Refleksyjny i klimatyczny, a jednocześnie z typowym dla tej pary „zadziorem” – nie tylko za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka. Mamy przyjemność podziwiać wyjątkowe połączenie twórczości Mirka i Magdaleny, probe syntezy pierwiastka męskiego i żeńskiego. Jest to owoc ich wspólnej pasji oraz pracy na przestrzeni ostatnich lat.

Album “PIANO” posiada niezwykłą historię jego tworzenia, a każda kompozycja muzyczna, dźwięk i aranżacja – pewne konkretne znaczenie i małą, osobistą opowieść. Artyści założyli i zbudowali własne studio nagrań w pracowni mieszczącej się w ich domu. Zyskali dzięki temu pełną przestrzeń i swobodę tworzenia, co ma swój oddźwięk w brzmieniu stworzonych utworów.

Pierwsze utwory znalazły się na playliście Spotify New Music Friday Polska wśród najciekawszych nowości. Jeden z nich uzyskał łącznie ponad 40 tys. ddsłon internautów w niecałe 3 tygodnie od jego wydania, co – jak twierdzą artyści – w kontekście tego specyficznego rodzaju muzyki jest sukcesem.

Termin

16 (Poniedziałek) 19:30 - 17 (Wtorek) 21:30

Organizator

Go to Top