maj, 2022

14maj(maj 14)19:0015(maj 15)01:00Noc Muzeów na Goyki 319:00 - 01:00 (15) Jakuba Goyki 3, Sopot

Szczegóły

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na Zwiedzanie willi z przewodnikiem od piwnic aż po wieżę.

Specjalnie na Noc Muzeów 2022 przygotowaliśmy zwiedzanie w ciemnościach, a także słuchowisko wybranych fragmentów książki Alberto Manguel’a, „Pożegnanie z biblioteką. Elegia z dziesięciorgiem napomknień” (Wyd. Drzazgi). Przełożył Michał Tabaczyński. Podczas remontu przywrócono oryginalne elementy wnętrza i architektury. Z Wieży można podziwiać panoramę Sopotu, w Muzeum Miejsca można poznać historię willi i zabytkowego zespołu willowo-parkowego, a także posłuchać wspomnień zebranych w Archiwum Społecznym.

Zwiedzanie w grupach 10 osobowych co godzina od 19.00 do 01:00.

Link do rezerwacji miejsc:https://app.evenea.pl/organizator/goyki-3-art-inkubator-289566

Koszt biletu to 1 zł. Prosimy o opłacenie biletu bezpośrednio przed zwiedzaniem, po okazaniu potwierdzenia rezerwacji.

0 20:00 oprowadzanie w języku ukraińskim, o 21:00 w języku angielskim.

Kiedy zdobędziesz już wejściówkę, pamiętaj że ciemny bunkier to nie sala wystawowa, a czołówka nie reflektor. Aby Twój spacer był pełen pozytywnych wrażeń, załóż wygodne buty i zabierz ze sobą czujność…

Wejście na Wieżę widokową i do Muzeum Miejsca z przyczyn związanych z zabytkową konstrukcją budynku nie jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Alberto Manguel – kiedyś lektor niewidomego Borgesa, dziś jeden z najsłynniejszych bibliofilów świata, przenosi się z francuskiej wsi do małego nowojorskiego apartamentu – i musi pożegnać się z liczącym ponad trzydzieści pięć tysięcy tomów księgozbiorem. Pakując książki, których być może nigdy już nie zobaczy, a na pewno nie w takiej samej jak dotychczas konfiguracji, Manguel medytuje nad materialnym wymiarem literatury, przemijaniem i utratą. „Pożegnanie z biblioteką. Elegia z dziesięciorgiem napomknień” to erudycyjny popis wytrawnego stylisty, któremu kroku w polszczyźnie dotrzymuje Michał Tabaczyński.

Termin

14 (Sobota) 19:00 - 15 (Niedziela) 01:00

Organizator

Goyki 3 Art InkubatorArt Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator zajmuje się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Zajmuje się dokumentowaniem zjawisk towarzyszących życiu kulturalnemu oraz popularyzacją kultury i historii miasta Sopotu.tel. 726-890-224 ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot

Go to Top