sierpień, 2022

02sie(sie 2)17:0030(sie 30)20:00Planszówkowe wtorki17:00 - 20:00 (30) Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot

Planszówkowe wtorki, każdy wtorek sierpnia, godzina 17:00, Sopoteka

Szczegóły

„Planszówkowe Wtorki” – przeznaczone są dla entuzjastów gier planszowych, którzy w sympatycznej atmosferze chcą sprawdzić swoje umiejętności i miło spędzić czas. Zapraszamy.  Wszystkie ze spotkań odbędą się w Sopotece, Kościuszki 14. Na spotkania obowiązują zapisy. Przez Facebook bądź email. Spotkania w sierpniu są organizowane we współpracy z wydawnictwem Portal Games Polska 

 

2 sierpnia  

The Thing (7 wolnych miejsc) 

Bór (3 wolne) 

Zamki Burgundii (3 wolne) 

 

9 sierpnia 

Wielki Mur (3 osoby) 

Dungeons & Dragons: Tyrants of the Underdark ( 3 miejsca) 

Arkana Magii (5 osób) 

 

16 sierpnia 

Clash of Cultures (3 miejsca) 

Park Sawanna (3 wolne miejsca) + Little Factory (3 wolne) 

Everdell (3 wolne)  

 

23 sierpnia 

Cthulhu: Death May Die (4 wolne) 

Little Factory (3 wolne) 

 

30 sierpnia 

Architekci Wschodniego Królestwa (4 osoby) 

Fallout Shelter (3 osoby) 

 

Opis gier  

The Thing – Emocjonująca gra z motywem zdrajcy. Świetna zabawa dla fanów filmu i nie tylko. 

Bór- Oswajając kolejne Stworzenia i przygotowując Mikstury, będziemy równoważyć losowe wyniki rzutów i stopniowo budować nasz silniczek akcji. Gra posiada niesamowitą szatę graficzną, przywodzącą na myśl kreskę japońskiej animacji i pięknie wykonane komponenty z customowymi kośćmi na czele. 

Wielki Mur – Dwóch do czterech graczy będzie prowadzić klany, rywalizując ze sobą na drodze do zostania najbardziej zasłużonym w procesie budowy i obrony Wielkiego Muru. 

Park Sawanna – to szybka, intuicyjna gra logiczna dla 1-4 graczy, stworzona przez legendarny duet, Michaela Kieslinga (Azul) i Wolfganga Kramera (Bolidy), autorów, dla których ważne jak nic jest połączenie prostych zasad ze strategicznym potencjałem. 

Dungeons & Dragons: Tyrants of the Underdark – to pełna rywalizacji gra strategiczna dla 2 do 4 graczy, w której wcielasz się w jedną z przywódczyń najznamienitszych rodów Menzoberranzan. Jako mroczny elf, Twoim celem jest zdobycie potęgi, najwyższej pozycji w hierarchii rodów i uznania w oczach Lolth 

Clash of Cultures – Stan na czele jednej z historycznych cywilizacji, takich jak Rzym, Grecja, Celtowie czy Kartagina. Postaw na jej czele wybitne jednostki, wśród których nie zabraknie Juliusza Cezara, Ramzesa II czy Aleksandra Wielkiego. Eksploruj kolejne obszary, buduj miasta i walcz o dominację. 

Arkana magii to szybki karciany tytuł dla 1-6 graczy ze sprytnym wykorzystaniem mechaniki otwartego draftu, gdzie karty zagrywamy na bieżąco, pozostałe przekazując graczowi obok. Staniemy się tutaj czarodziejami, zbierającymi potężne artefakty i rzucającymi zaklęcia przy wykorzystaniu atrybutów wiedzy, złota i krwi. 

Everdell to dynamiczna gra oparta o mechanikę przydzielania pracowników. Uwodzi przepięknym wykonaniem i oferuje wiele dróg do zwycięstwa, dzięki czemu jej odkrywanie jest prawdziwą przyjemnością. 

Cthulhu: Death May Die zaprojektowane przez weteranów branży – Roba Daviau (Pandemic Legacy 1 & 2) i Erica M. Langa (Blood Rage, Rising Sun) wyróżnia się nastrojowym klimatem, intuicyjną i emocjonującą rozgrywką oraz niepowtarzalnymi figurkami 

Little Factory to szybka, strategiczna gra karciana autorstwa uznanych japońskich twórców: Shuna Taguchi i Aya’y Taguchi (Little Town, Skylands).Gra operuje na mechanice wyścigu – będziecie nie tylko zbierać i produkować, ale też blokować Waszych przeciwników. Gracz, który jako pierwszy zdobędzie 10 punktów wpływu – wygra! 

 

Architekci Zachodniego Królestwa – Jako królewscy architekci, będziecie rywalizować, by zaimponować królowi i zachować swój szlachetny status, budując różne konstrukcje na jego nowych włościach. 

Fallout Shelter to postapokaliptyczna gra planszowa dla 2-4 graczy, nawiązująca stylistyką i tematem do popularnej gry komputerowej Fallout i rozgrywająca się w tym samym świecie. 

Przejdź do góry