czerwiec, 2022

24cze18:0019:00Poczytaj mi: spotkanie z Agnieszką Kunikowską18:00 - 19:00 Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot

Poczytaj mi: spotkanie z Agnieszką Kunikowską, 24 czerwca, godzina 18:00, Sopoteka

Szczegóły

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach projektu „Poczytaj mi” – spotkanie z właścicielką jednego z najmilszych dla ucha głosów w Polsce, Agnieszką Kunikowską.
Agnieszka Kunikowska jest aktorką dubbingową i telewizyjną, lektorką telewizyjną i dziennikarką I Programu Polskiego Radia, w którym prowadzi audycje dla dzieci i dla dorosłych. Od 23 czerwca 2019 jest gospodynią audycji „Lato z radiem”, w radiowej Jedynce prowadzi także swój autorski cykl „Słowoteka” poświęcony językowi polskiemu.
Użyczyła swojego głosu m.in. księżniczce Fionie (seria filmów animowanych „Shrek”), rezolutnemu żółwiowi Franklinowi (serial animowany „Witaj, Franklin”) czy czarodziejce Triss Merigold (gra komputerowa „Wiedźmin”). W 2021 roku została wyróżniona tytułem Mistrz Mowy Polskiej.
Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (tł. Beata Pukło) i transmitowane na żywo.
Projekt „Poczytaj mi” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Go to Top