maj, 2022

06maj(maj 6)19:0009(maj 9)22:00Postmajówka na #Goyki319:00 - 22:00 (9) Jakuba Goyki 3, Sopot

Szczegóły

Postmajówka na #Goyki3

 

Majówka w tym roku wypada w środku tygodnia pracy. Postanowiliśmy wydłużyć ten czas i zorganizować wydarzenia przez 10 dni! Zapraszamy do wnętrz Domu z Wieżą i do parku, w którym inaugurujemy cykl kameralnych koncertów. A to tylko część programu, który przygotowaliśmy w maju!

 

3.05 (wtorek), godz. 15.00
Open Studio Rezydentek AiR Goyki 3 – Małgorzaty Smolak (literatura) oraz Katyi Shadkovskiej (sztuki wizualne)

W pracowni literackiej będzie można porozmawiać o tym, jak wygląda praca nad reportażem o osobach, które komunikują się tylko oczami oraz jak rozmawia się przez cyberoko. Małgorzata Smolak poruszy również temat instytucji ubezwłasnowolnienia i tego skąd wiadomo, czy ktoś jest świadomy?

Podczas spotkania w ramach otwartej pracowni wizualnej Katya Shadkovska zaprezentuje część instalacji wideo Yeltsin Death Brigades / Wolność albo Nuda (2019). YDB to oddolny ruch subkulturowy który pojawił się w Sankt-Petersburgu w 2014 r. Członkowie grupy łączą styl myślenia skinheadów i ulicy z silnym przesłaniem społecznym. Grupa określa siebie jako opozycja do każdego status quo – politycznego, kulturowego czy mentalnego. Dodatkowo artystka opowie o nowym projekcie, który tworzy w Sopocie w trakcie rezydencji.

 

4.05 (środa), godz. 14.00
Open Studio Konrad Kulczyński FilmLab

Konrad Kulczyński, twórca filmów dokumentalnych i animowanych, połowa duetu twórców animacji „AnimOkO” (tworzonego wraz z malarką i animatorką Grażyną Rigal), zaprasza do swojej pracowni, zlokalizowanej w siedzibie Art Inkubator Goyki3 w Sopocie. Odwiedzający będą mogli m.in.: zobaczyć, krótką prezentację z tworzenia animacji „na żywo”, spróbować własnych sił w tworzeniu sekwencji animowanej z obiektów wycinankowych, na stole do wieloplanów, oraz obejrzeć, niepublikowaną jeszcze, krótkometrażową animację wycinankową p.t. „Undone”. Ponadto w programie, kawa, herbata oraz ciekawa rozmowa.

 

4.05 (środa), godz. 15.00-19.00
Zwiedzanie willi od piwnic po wieżę 

Podczas remontu przywrócono oryginalne elementy wnętrza i architektury. Z wieży można podziwiać panoramę Sopotu, w Muzeum Miejsca można poznać historię willi i zabytkowego zespołu willowo-parkowego, a także posłuchać wspomnień zebranych w Archiwum Społecznym. Zarezerwuj termin.

 

6.05 (piątek), godz. 19.00
Wernisaż wystawy indywidualnej Alicji Bielawskiej „Poszerzanie przestrzeni codzienności”.

W ramach wystawy „Poszerzenie przestrzeni codzienności” Alicja Bielawska zaprezentuje serię nowych prac, których tematem przewodnim jest wspólnotowość pamięci. Poprzez niedosłowne kształty i złamane kolory prezentowanych obiektów, artystka zwraca uwagę na uniwersalny proces zapamiętywania i doświadczania codzienności. Przedmioty wykonane są z ceramiki, stali i tkaniny, a relacje pomiędzy ich kolorami i wymiarami wypełniają sale wystawowe willi na Goyki 3, na nowo przywołując wrażenie jej domowości.

Wystawa Alicji Bielawskiej jest częścią tegorocznego programu sztuk wizualnych Goyki 3 Art Inkubatora, poświęconego opiece i robieniu rzeczy razem.

 

7.05 (sobota), godz. 10.00-14.00
Warsztaty z Alicją Bielawską „Osobiste historie przedmiotów”

Uczestnicy warsztatów sięgną do własnej pamięci i spróbują wywołać obrazy ważnych dla nich obiektów. Za pomocą różnych narzędzi wizualnych i tekstowych będą przywoływać dane przedmioty i związane z nimi historie. Zarezerwuj miejsce.

 

7.05 (sobota), godz. 10.00-17.00
Warsztaty dla nauczycieli: od recytacji do spektaklu – analiza form teatralnych, prowadzone przez Tomasza Domagałę

Celem warsztatów jest zapoznanie się ze strukturą recytacji i dzieł teatralnych w celu głębszego zrozumienia mechanizmów teatru, zdobycie świadomości odrębności tych gatunków.

W czasie zajęć będą analizowane fragmenty wybranego spektaklu w celu zapoznania się z głównymi elementami form teatralnych. Analiza potrzebna będzie do zastanowienia się, jak odczytywać teatralne znaki i ich rolę w komunikacji z myśleniem Twórców i istotą tego, co chcą za pomocą recytowanego fragmentu czy wiersza lub spektaklu powiedzieć. Kup bilet.

 

9.05 (poniedziałek), godz. 20.30, Podjazd na Goyki

Koncert Michała Kowalonka w ramach Song Writer Festival Sopot

 

Songwriter Festival Sopot – Podjazd na Goyki to inicjatywa, która powstała w czasie pandemii w mieszkaniu w Sopocie na ul. Podjazd. W czasie, gdy koncerty zostały odwołane, z miłości do muzyki na żywo, koncerty odbywały się w domu na ulicy Podjazd w Sopocie. Razem z Borówka Music, zorganizowano 7 koncertów. Frekwencja była tak duża, że powstał pomysł, aby przenieść to wydarzenie w tej samej formie do Parku na Goyki.

Przy wsparciu Miasta Sopotu, oraz Goyki 3 Art Inkubator, odbędzie się 8 koncertów, w każdy poniedziałek począwszy od 9 maja! Odbędą się one w parku, przylegającym do budynku przy ul. Goyki 3. Koncerty są bezpłatne. Na miejscu obowiązują zasady jak na HomeGig’u.

 

odwiedź nas na miejscu: ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot | odwiedź nas online: www.goyki3.pl | #Goyki3

Termin

6 (Piątek) 19:00 - 9 (Poniedziałek) 22:00

Organizator

Goyki 3 Art InkubatorArt Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator zajmuje się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Zajmuje się dokumentowaniem zjawisk towarzyszących życiu kulturalnemu oraz popularyzacją kultury i historii miasta Sopotu.tel. 726-890-224 ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot

Go to Top