sierpień, 2022

05sie20:0022:00Rezydencja artystyczna Nguyễn Quốc Thành - nocne spotkanie z rezydentem20:00 - 22:00 Jakuba Goyki 3, Sopot

Szczegóły

Rezydencja artystyczna Nguyễn Quốc Thành z Nha San Collective z Hanoi odbędzie się w dniach 01-14.08 i będzie wstępem do przyszłorocznego projektu Wietnamczycy w Polsce, współorganizowanego przez Goyki 3 Art Inkubator i TRAFO Trafostacją Sztuki w Szczecinie.

W ramach rezydencji Thành będzie badał historię i ślady mniejszości wietnamskiej w Sopocie i Trójmieście. Poprzez szukanie mikro opowieści, materiałów graficznych i wspomnień mieszkańców Sopotu, artysta rozpocznie proces mapowania obecności Wietnamczyków w mieście, kierując się w stronę historii z ostatnich pięćdziesięciu lat.

W piątek 5.08 od godziny 20.00 zapraszamy na nocne spotkanie z rezydentem.

Thành opowie o działaniach Nhà Sàn Collective w Hanoi i w trakcie trwającego właśnie XV documenta w Kassel. Pokaże archiwalne materiały, przybliży artystyczną scenę Hanoi i tamtejszy queer. Wszystko w klimacie nocnej, niezobowiązującej rozmowy przy własnoręcznie przygotowanym wietnamskim poczęstunku.

W drugim tygodniu rezydencji zapraszamy każdą osobę, która chciałabym podzielić się swoimi wspomnieniami, przedmiotami lub zdjęciami związanymi z obecnością Wietnamczyków w Sopocie i okolicy. Thành będzie dostępny we wtorek 09.08 w godzinach od 10.00 do 14.00 i w czwartek 11.08 w godzinach od 15.00 do 19.00 w willi Goyki 3 Art Inkubatora w Sopocie.

Część materiałów zgromadzonych w trakcie rezydencji zostanie pokazana na wystawie Śpijmy, potem zobaczymy w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie, która potrwa od 27.08 do 13.11.2022.

photo by Bao Nguyen

Nguyễn Quốc Thành jest artystą, kuratorem, współzałożycielem Nhà Sàn Collective w Hanoi. W 2013 roku założył festiwal Queer Forever!, który stał się trwającym projektem, kinem pop-up, warsztatem książek i zinów, kuchnią, przestrzenią queerowych spotkań, słuchania, oglądania, tworzenia sztuki i kochania. Thành brał udział w festiwalach sztuki performance, wystawach i konferencjach w Japonii, Myanmar, Filipinach, Tajlandii, USA i Wietnamie. Jego ostatnia praca nosi tytuł ưhưh22 i jest częścią projektu Nha San Collective na XV documenta w Kassel w Niemczech.

Kuratorzy projektu: Anna Ciabach, Kasia Sobczak, Stanisław Ruksza

Szczegółowe informacje: https://fb.me/e/4YS9XVy41

Organizator

Goyki 3 Art InkubatorArt Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator zajmuje się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Zajmuje się dokumentowaniem zjawisk towarzyszących życiu kulturalnemu oraz popularyzacją kultury i historii miasta Sopotu.tel. 726-890-224 ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot

Przejdź do góry