sierpień, 2021

24sie17:0018:00„Sekret rodziny Kociej”. Spotkanie autorskie z Izabelą Morską i Małgorzatą Drohomirecką17:00 - 18:00 Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot

Szczegóły

Biblioteka Sopocka, Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT „Tolerado” oraz Lambda Warszawa zapraszają do Sopoteki na spotkanie z Izabelą Morską i Małgorzatą Drohomirecką – autorkami ilustrowanej bajki dla dzieci „Sekret rodziny Kociej”.

„Sekret rodziny Kociej” jest pierwszą tęczową bajką osadzoną w polskich realiach i stworzoną przez polskie autorki. Jest to bajka edukacyjna, która pokazuje, jak istotnymi wartościami są przyjaźń, solidarność i wspólnota marzeń. Opowiada o tym, jak nadzwyczajne może być dzieciństwo, kiedy dorasta się w nietypowej, ale zarazem otwierającej do świata rodzinie. Bajka ta ma być jak szczepionka na uprzedzenia, dyskryminację i samotność w grupie rówieśniczej. Zachęca do zadawania pytań: Dlaczego Piotrek i Natalka uważają, że lepiej będzie, jeśli nikt się nie dowie, że ich mamy, Hania i Iwo, zmieniają się w koty? Jak to jest, kiedy dzieci muszą stawiać czoła całkiem dorosłym wyzwaniom? Dlaczego ważna jest szkoła? Jak radzić sobie z przeciwnościami? Ta bajka jest też wskazówką dla kolegów i koleżanek z klasy, które wychowują się w konwencjonalnych rodzinach, aby dostrzegli, że koleżanka lub kolega z mniej szablonowego domu tym bardziej zasługuje na solidarność i przyjaźń.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części: dla dorosłych oraz dzieci.

Dorosłych zaprosimy na rozmowę z autorkami „Sekretu rodziny Kociej”, a dzieci na głośne czytanie bajki oraz warsztaty plastyczne.

Go to Top