wrzesień, 2022

10wrz11:3016:30Sopocki Dzień Solanki11:30 - 16:30 Plac Zdrojowy 3, Sopot

Szczegóły

Sopocki Dzień Solanki – zabiegi, degustacja i atrakcje dla dzieci

By pokazać uzdrowiskowy charakter naszego miasta oraz jego naturalne walory – klimat i solankę – przez cały dzień w namiotach ustawionych przed fontanną na skwerze Kuracyjnym trwać będą warsztaty, pokazy i zabiegi realizowane na bazie sopockiej solanki oraz promocja podmiotów zaangażowanych w tworzenie oferty uzdrowiskowej.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych i mamy nadzieję, że zachęci mieszkańców Sopotu oraz Trójmiasta do korzystania z leczniczych i relaksacyjnych właściwości nadmorskiego klimatu oraz sopockiej solanki.

 

Solanka oddziałuje na cały organizm, dając nieocenione wsparcie w leczeniu chorób skóry, jest znakomitym lekarstwem na wszelkiego typu zmiany zwyrodnieniowe, leczący złogi w drogach żółciowych, płucze przewód pokarmowy. Sopocka solanka to potężny sprzymierzeniec naszego zdrowia.

W Sopocie solanka wypływa samoczynnie ze Zdroju św. Wojciecha z głębokości 800 m. Jest to 4,3% solanka bromkowo-jodkowa, zawierająca również duże ilości potasu, magnezu i jodu. Odwiert studni solankowej wykonano w 1973 r.

Sopocka solanka jest dostępna w fontannie przed Zakładem Balneologicznym i w grzybku inhalacyjnym w Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich w postaci nierozcieńczonej (4,3%), a także w postaci rozcieńczonej w Pijalni Wód Solankowych na III piętrze Domu Zdrojowego.

Go to Top