lipiec, 2021

21lip(lip 21)19:3025(lip 25)21:30SOUNDING JERUSALEM19:30 - 21:30 (25)

Szczegóły

Stare Miasto, Jerozolima. Feeria zapachów, odgłosów i kolorów. Mozaika różnorodności, która mieni się wieloma barwami i niezmiennie intryguje. To tu spotykają się cztery kultury: żydowska, muzułmańska, ormiańska i chrześcijańska. A my poznamy je dzięki niezwykłemu spotkaniu artystów z Austrii, Niemiec, Izraela i Polski. Czarować nas będą w utworach instrumentalnych oraz pieśniach w języku hebrajskim, jidysz i polskim. Premiera światowa już niebawem, tu, w Sopocie!

Bazą projektu SOUNDING JERUSALEM jest tradycyjna, aszkenazyjska i sefardyjska muzyka, jak również pieśni w języku hebrajskim i jidysz w interpretacji André Ochodlo. Występujących artystów Szczególnie interesuje wpływ tradycyjnej muzyki orientalnej na muzykę Izraela. W czasie koncertu usłyszymy m.in. wirtuozersko zagrane melodie i sola na instrumencie ud, uważanym za przodka lutni, który w orientalnej muzyce ma podobne znaczenie jak pianino w kulturze zachodniej.

Obok starannie zaaranżowanych utworów, bardzo ważną częścią występu będzie improwizacja. Co ważne, projekt stworzy cenną przestrzeń dla współpracy artystów z różnych stron Europy, którzy skonfrontują swoje rozmaite spojrzenia i wrażliwość na muzykę żydowską. We współpracy z Instytutem Polskim w Wiedniu planowane są koncerty w Grazie i Wiedniu.

Termin

21 (środa) 19:30 - 25 (Niedziela) 21:30

Organizator

Go to Top