czerwiec, 2022

25cze11:0013:30Spacer „Razem w plenerze”11:00 - 13:30 Mazowiecka 26, Sopot

Spacer Razem w plenerze, 25 czerwca, godzina 11:00, Kamionka

Szczegóły

Spacer „Razem w plenerze”
25.06.022 roku (sobota), godz. 11:00; czas trwania: 2-2,5 godziny.
Miejsce zbiórki to pętla autobusowa przy ul. Reja.
Cel spaceru: źródła Potoku Karlikowskiego.
Filia Kamionka (dawna filia nr 8 Biblioteki Sopockiej) zaprasza na „Razem w plenerze” – spacer po ciekawych zakątkach sopockiej przyrody, po których oprowadzać nas będzie Włodzimierz Śliwiński, Prezes Koła Polskiego Klubu Ekologicznego „Sopockie Potoki”.
O przewodniku spaceru:
Pan Włodzimierz Śliwiński jest absolwentem WSWF w Gdańsku-Oliwie (1974), emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego w szkołach podstawowych Trójmiasta (w latach 1974-1984) oraz wykładowcą w WSWFiT w Sopocie na kierunku Turystyka i Rekreacja; wraz ze studentami organizował i prowadził rajdy piesze po sopockiej przyrodzie. Współpracuje z sopockimi szkołami i przedszkolami w zakresie wczesnej edukacji ekologicznej podczas zajęć na łonie sopockiej przyrody. Prowadził również ogólnodostępne spacery (bez ograniczeń wiekowych) w ramach cyklu „Sekrety sopockiej przyrody”. Jego pasją jest fotografowanie przyrody, zaś mottem: Radosna aktywność.
Przed spacerem należy zapoznać się z regulaminem spaceru dostępnym do wglądu w Filii Kamionka (Sopot, Mazowiecka 26) oraz na stronie www Biblioteki Sopockiej, a także zgłosić chęć udziału. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem: 605 787 330 (w godzinach otwarcia filii).
Opis:
Spacery w ramach cyklu „Razem plenerze” mają charakter wędrówek przyrodniczych, podczas których przewodnik opowiada o specyfice sopockiej przyrody, uwzględniając informacje na temat sopockich potoków, roślinności czy mijanych miejsc z ich ciekawą historią.
Opowieści są okraszone anegdotami i wspomnieniami oprowadzającego grupę. Przewodnik prezentuje także ciekawe książki promujące spacery i wędrówki, tematykę zarówno przyrodniczą, jak i poza przyrodniczą.

Termin

(Sobota) 11:00 - 13:30

Lokalizacja

Kamionka

Mazowiecka 26, Sopot

Go to Top