czerwiec, 2022

04cze12:0014:00Spotkania podsumowujące rezydencje AiR Goyki 312:00 - 14:00

Szczegóły

Zapraszamy na wydarzenie podsumowujące wiosenne rezydencje artystyczne AiR Goyki 3 w sobotę 4 czerwca o godzinie 12.

Rezydentki Katya Shadkovska (sztuki wizualne) i Małgorzata Smolak (literatura) zaprezentują projekty nad którymi pracowały w trakcie pobytu w Sopocie przez ostatnie dwa miesiące. Oba projekty są wciąż w procesie tworzenia.

Katya Shadkovska opowie o przygotowaniach do nowego wideo, które powstaje na bazie pierwszej sceny z filmu Rainera Wernera Fassbindera „Der Niklashauser Fart”. Głównym tematem pracy są stosunki przemocowe, współuzależnienie, hierarchia. Artystka zaprosiła do współpracy dwie osoby pochodzące z krajów arabskich, które nagrały dźwięk do pracy oraz przygotowuje materiał found footage jako warstwę wizualną.

Małgorzata Smolak przeczyta fragment najnowszego reportażu, który zostanie wydany przez wydawnictwo Agora. Książka opowiadać będzie o trudnej sytuacji osób w stanach okołospiączkowych i formach komunikacji z nimi.

Termin

(Sobota) 12:00 - 14:00

Organizator

Goyki 3 Art InkubatorArt Inkubator jest nową samorządową instytucją kultury w Sopocie. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań mających na celu tworzenie i upowszechnianie kultury, edukacja kulturalna i wsparcie środowisk twórczych. Art Inkubator zajmuje się budowaniem sieci współpracy środowisk krajowych i zagranicznych, organizacją rezydencji artystycznych oraz programów pracy twórczej. Zajmuje się dokumentowaniem zjawisk towarzyszących życiu kulturalnemu oraz popularyzacją kultury i historii miasta Sopotu.tel. 726-890-224 ul. Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot

Go to Top